W jaki sposób dobrze stosować samochodową klimatyzację, żeby przez długi czas cieszyć się przyjemnym chłodem?

Kategorie Transport i przemysłowe aktualności
Znaczna większość kierowców korzysta z klimatyzacji samochodowej tylko wiosną lub latem. Kiedy to panują wysokie temperatury. Niewątpliwie jest to duży błąd, ponieważ klimatyzacja samochodowa osusza powietrze oraz pozwala się pozbyć wilgoci z wnętrza jesienią i w sezonie zimowym.

Z takiej samochodowej klimatyzacji należy korzystać przez calusieńki rok kalendarzowy. Ponieważ w przeciwnym wypadku kompresor klimatyzacji narażony zostanie na awarię (Czytaj cały artykuł na: ). Jest on smarowany przez olej, który się miesza z czynnikiem chłodzącym. Nieuruchamiana przez parę miesięcy sprężarka może się zapiec jak również zatrzeć. Kompresor klimatyzacji to bardzo drogi element całego układu samochodowej klimatyzacji. Jego naprawa może kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Odpowiada on za obieg chłodzącego czynnika w całym systemie.

Nie ociągaj się! Jeśli zaintrygowały Cię zamieszczone tu treści, to czytaj artykuł, który jest w tym linku. Tam znajduje się więcej informacji.

A do jego napędu się wykorzystuje klinowy pasek samochodowego silnika. Z tego więc powodu zaleca się uruchamianie klimatyzacji bez względu na warunki pogodowe co najmniej jeden raz na tydzień na 10-15 minut. Niejednokrotnie można spotkać się z diagnozą, że sprzęgło klimatyzacji jest zepsute.

kompresor klimatyzacji

Wypalone amortyzatory gumowe lub fioletowa barwa samej tarczy jest w stanie wskazywać na nieznaczną ewentualnie całkowitą niewydolność układu. A to bez wątpienia powoduje wstrzymanie pracy tłoków i jest przyczyną poślizgu sprzęgłowej tarczy. Ten poślizg czyni, iż sprzęgło klimatyzacji przegrzewa się. Wzrost temperatury przyczynia się do uszkodzenia elementów gumowych całego układu. Ale na szczęście coraz częściej są montowane termiczne bezpieczniki cewek, ograniczające koszty powiązane z naprawą układu samochodowej klimatyzacji, zobacz jak to wygląda: . Należy jedynie odpowiednio wcześniej wyciągnąć właściwe wnioski oraz w porę przedsięwziąć odpowiednie kroki. W takim sprzęgle samochodowej klimatyzacji wystarczy czasem wymienić cewkę, splamować ciemne powierzchnie tarczy sprzęgłowej oraz pasowego koła. Wymiana łożysk także może poprawić właściwości układu klimatyzacji samochodowej.

Wskazane jest z tego względu używać klimatyzację (serwis wentylacji wrocław) samochodową przez cały rok kalendarzowy. Niewątpliwie należy co jakiś okres robić przegląd układu oraz wymienić główne elementy.