Stymulowanie rozwoju młodego człowieka przez zabawy. Gdzie szukać inspiracji, które dadzą maksimum pozytywnych rezultatów?

Kategorie Nasze dziecko
Każda mama chce dla swojego malucha jak najlepiej. W rezultacie zapewnienie młodemu człowiekowi dostępu wyłącznie do najlepszych rozwiązań od garderoby poprzez zabawki po codzienne zabawy w domu oraz dodatkowe typy aktywności jest priorytetowe.

.
dzieci

Autor: David Amsler
Źródło: http://www.flickr.com
By znaleźć inspirację na kreatywne zabawy z dzieckiem wcale nie ma powodu szukać daleko . Najłatwiejszym sposobem jest dowiedzenie się jak dzieci spędzają czas w żłobku lub przedszkolu. Rozwijające zabawy to w końcu fundament każdego dnia w tego sortu placówkach. Ogólnie przyjęte normy wymuszają na wychowawcach pro rozwojowe podejście w stosunku do dzieci. Zainteresowanie małego człowieka zabawą do łatwych się nie zalicza, z prostego faktu – maluch potrafi błyskawicznie stracić zainteresowanie daną aktywnością. W rezultacie staje się ona „obowiązkiem”, który może skutecznie blokować rozwijanie się malucha. Profesjonalna kadra w żłobkach albo przedszkolach dysponuje latami różnych doświadczeń, skutkiem czego jest w stanie dobrać i wskazać najlepsze pomysły na kreatywne zabawy z dzieckiem.
chłopiec na placu zabaw

Autor: Ray Bilcliff
Źródło: http://www.flickr.com
Tego rodzaju rozwiązania zaczerpnięte z przedszkola czy żłobka dają o wiele wydajniejsze rezultaty niż metody prób i błędów. Jeśli dziecko chodzi do przedszkola/żłobka to powielanie wykonywanych aktywności w domu będzie stanowiło dla niego jako przedłużenie zabawy W efekcie cały proces rozwojowy nie jest zakłócany. Innym miejscem, gdzie dobrze jest poszukać pomysłów do zabaw jest byle jaki blog dla mam.

Nawet jeżeli nie skorzystamy widniejącej na serwisie rady, to pozwoli nam ona wydajniejsze dotarcie pomysłu na zabawę z maluchem. Blog dla mam to współcześnie jedno z podstawowych źródeł informacji dla rodziców. Warto na jego podstawie zapoznać się z tym czego różne doświadczenia nauczyły innych.