Garnek rzymski znakomitym sposobem na kulinarne zaskoczenie twojej rodziny

Kategorie Zdrowa dieta
Jeżeli twoją pasją jest gotowanie, na pewno poszukujesz nowych rozwiązań, które pozwolą ci zrobić smakowite delikatesy, zwłaszcza te umożliwiające zdrowe pichcenie, jako że zdrowe odżywianie robi dziś prawdziwą furorę.

garneczki.pl/produkty/garnki-rzymskie,385

Autor: Lukasz Badura
Źródło: http://www.flickr.com

Znasz garnki rzymskie? Osoby, które słyszą o nich po raz pierwszy, powinny wypróbować ten prosty, a równocześnie rewelacyjny sposób na smaczne dania jednogarnkowe. Garnki rzymskie są znane od dawna, ale dopiero od jakiegoś czasu zaczęliśmy do nich powracać. Garnki te, zwane także garnkami glinianymi, pozwalają przyszykować soczyste mięso oraz aromatyczne warzywa ze znikomym użyciem soli czy tłuszczu, a wszystko dzięki cyrkulacji pary wodnej. Garnki gliniane bowiem etapami oddają wilgoć, którą uprzednio wchłoną, sprawiając, że jedzenie nie jest suche, a niezwykle delikatne i esencjonalne. Można w nich przyrządzić nie tylko potrawy obiadowe, lecz również przepyszny, chrupiący chleb, którego nie dostaniemy w żadnej piekarni. Od tego momenty sam będziesz robić wypieki, które chętnie weźmiesz do pracy, a maluchy na pewno nie będą mogły doczekać się kanapek, jakie zrobisz im do szkoły.

Posiłek

Autor: rpavich
Źródło: http://www.flickr.com

Poza mięsem, warzywami i chlebem dobrze jest przyszykować w nich ryby, lecz najkorzystniej jest mieć osobny garnek do dań z ryby, gdyż garnek szybko może nasiąknąć ich aromatem. Nadają się również do bigosu, zapiekanek oraz makaronów, które będą dużo bardziej aromatyczne, niż przygotowane w zwykły sposób, ponieważ długie gotowanie sprawia, iż wszystkie smaki mogą się uwolnić oraz przegryźć, gwarantując wyjątkowe doznania dla kubków smakowych.

Musisz mieć świadomość, że nasza witryna (https://edukacjaaktywna.pl/kabaty.html) pomoże Ci w uzyskaniu zajmujących danych na jakikolwiek wątek. Taka strona z pewnością Ci się spodoba.

Garnki gliniane – – świetnie nadają się dla ludzi przebywających na diecie, bowiem dania są nie tylko przepyszne, ale i lekkostrawne, a jedzenie wcale nie traci składników odżywczych zawierających się w ich składnikach.

Kupując garnki rzymskie pamiętajmy, aby brać pod uwagę wyłącznie naczynia nieszkliwione, gdyż ich ściany nie będą w stanie przyjmować wody, co jest podstawą gotowania w nich. Garnek powinien być zrobiony z prawdziwej, wypiekanej gliny, najdogodniejszą zaś i najbardziej popularną pojemnością jest pięć litrów. Wobec tego – czas na znalezienie odpowiedniego garnka i zacząć nowe, kulinarne szaleństwa. Twoja rodzina na pewno pokocha posiłki z garnka rzymskiego, a zatem nie zwlekaj z jego zakupieniem.