Zaczynając pierwszą firmę przychodzi się zmierzyć z tematem rodzajów opakowań na towar. Bo oczywiście istotny jest pomysł, ale przedmiot należy doręczyć. Na co mieć uwagę, by koszty pojedynczych opakowań były niskie?

pudełko

Pamiętajmy że cena powinna mieć znaczenie, ale nie decydujące. Jeżeli wybierzemy pakowanie naszych towarów w najtańsze opakowania, jest duża szansa że towar będzie uszkodzony w czasie transportu.

Kliknij ten link i sprawdź tu (www.pojemniki-metalowe.com/) podobne informacje na ten temat – one z całą pewnością Cię zaintrygują, zatem nie wahaj się za długo:)

Nie zapominajmy, że w zasadzie pierwsze spotkanie z naszym wyrobem ma miejsce przy otwieraniu opakowania. Ludzie ekspresowo wyrabiają sobie zdanie po pierwszym zetknięciu przez to właściwie dobrane opakowanie to szansa na to, by stworzyć dobre wrażenie. Wyobraźmy sobie, że np. cukiernik sprzedaje swój wyrób i daje go w zwykły szary karton. Gdy ten sam towar byłby zapakowany w ładne opakowanie z nazwą firmy, wtedy wrażenia kupującego można by określić jako o wiele bardziej pozytywne.

opakowanie-1

Skoro już wspomnieliśmy kwestię opakowań, to w jakim miejscu szukać opakowań, jeżeli np. chcemy kupić opakowania na pizze? Podpowiedź najważniejsza – najmądrzej składać duże zamówienia. Zasady ekonomii są oczywiste. Jeśli decydujemy się na zamówienie kilkunastu sztuk to ich cena będzie wyższa. Jeśli jednak zamawiamy od razu kilka tysięcy, to cena za sztukę będzie mniejsza. Przez to mądrze zamawiać nieczęsto, ale nabywać większą ilość.

Jak znaleźć producenta opakowań? Jest znaczna szansa, że w naszym sąsiedztwie jest producent – najlepiej potwierdzić w lokalnym spisie firm.(rozwinięcie tych informacji- serwis Promus wejdź)zerknij na serwisCzęsto wielkość i typ zamówień jak choćby wielkość pudełek można dogadać indywidualnie z producentem, toteż dobrym pomysłem jest przejechanie się do siedziby producenta i doprecyzowanie wszystkiego na miejscu.

pudła

Innym wartym sprawdzenia źródłem jest niezawodny internet. Bez problemu można tam wyszukać oferty sklepów ale i producentów. Następnym krokiem jest zgłoszenie zapytania. Należy napisać co tak naprawdę chcemy, jakie opakowania, czy to powinny być opakowania do cateringu czy innego rodzaju. Poza tym najlepiej napisać, jaką ilość chcemy kupować na miesiąc. Przez to otrzymamy dokładniejszą ofertę i lepiej poznamy ceny naszego zamówienia.

Na początku współpracy należy patrzeć na jakość i podejście dostawcy. Jeżeli wszystko będzie dobrze, wtedy najlepiej taką współpracę kontynuować. Gdy będziemy zwiększać zamówienia, istnieje duża szansa, że z czasem łatwiej przyjdzie nam negocjowanie cen. Cel jest tu prosty – chcemy osiągnąć jak najniższą cenę za pojedyncze opakowanie. Na pewno może to być trochę trudne na początku, ale z upływem czasu – jak już nasza firma będzie rosnąć, będzie to osiągalne. W końcu sumarycznie opakowania stanowią istotną część produkcji. Liczy się najbardziej sam towar, ale kwestii opakowania nie ma sensu spychać na dalszy plan.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *