Fototapeta do kuchni – na co zwracać uwagę kupując je?

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Wśród modnych sposobów na wykończenie wnętrz są teraz fototapety. Popularne były na początku lat dziewięćdziesiątych. Potem na długi czas zniknęły. Dzisiaj ponownie przeżywają swój wielki renesans. Fototapety przykleja się teraz nie tylko w salonie i sypialni, ale również w kuchni. Wszystko za sprawą bardzo dobrych materiałów, które doskonale znoszą zwiększoną wilgotność powietrza oraz wysoką temperaturę. Na co jednak zwracać uwagę, chcąc znaleźć dobrą fototapetę do pomieszczenia kuchennego?

Czy na pewno można je umieszczać w pomieszczeniu kuchennym?

kuchnia

Autor: Nemossos
Źródło: http://www.flickr.com

Przede wszystkim trzeba kierować się rodzajem materiału, z którego wykonana została tapeta. W sklepach dostępne są przede wszystkim te winylowe, foliowe oraz lateksowe. Odróżnia je od siebie nie tylko cena, ale też trwałość i odporność na działanie określonych czynników. Wybierając tapetę, koniecznie trzeba również pamiętać o walorach estetycznych. Musi ona być dostosowana do stylu kuchni, współgrać z jej wystrojem – . Tylko wtedy z jej udziałem uda się stworzyć naprawdę ciekawą aranżację, która wzbudzać będzie zachwyt odwiedzających nas osób.

Dzisiaj fototapety do kuchni laminowane to najtrwalszy rodzaj fototapety jaki możemy kupić. Wytwarza się są ją na specyficznym podłożu lateksowym. To właśnie za sprawą tego świetnie znosi ona nawet wieloletnie użytkowanie. Bez obaw o jej stronę wizualną można ją myć oraz szorować, używając do tego celu bardzo silnych środków chemicznych. W kuchni sprawdzi się więc doskonale. Nawet jeśli pojawią się na niej plamy z tłuszczu, ich usunięcie nie będzie trudne. Bez obaw można umieszczać ją nad szafkami kuchennymi. Nie odbarwia się pod wpływem działania promieni słonecznych oraz tłuszczu, który w pomieszczeniu kuchennym jest przecież nieustannie obecny.

fototapeta kawa

Autor: Lilian Wong
Źródło: http://www.flickr.com

A czym wyróżniają się fototapety do kuchni winylowe? Otóż ich podłoże wykonane jest z flizeliny, do której dodana jest odrobina winylu. Jest to rodzaj tapety z najtrwalszym aktualnie podkładem. Trzeba za nie sporo zapłacić, a ich montaż nie jest prosty. W efekcie tego nie każdy sobie z nim poradzi. Pozytywne strony? Ten rodzaj tapety można także bez strachu o jej stan myć i to nawet wielokrotnie. Używanie preparatów czyszczących również nie odbije się na jej wyglądzie. Dzięki temu w kuchni sprawdzi się ona idealnie. Trzeba jednak wiedzieć, że nie wolno przyklejać jej na całą ścianę. Ze względu na strukturę nie zapewnia jej bowiem oddychalności – .

To bez wątpliwości bardzo interesująca tematyka, zatem jeżeli masz zamiar ją poznać głębiej, to kliknij tutaj, a więcej znajdziesz w tekście (https://dekoracyjneskory.pl/35-skory-krowy-kolumbijskie).

W efekcie może sprzyjać występowaniu zawilgoceń oraz pleśni. Uwzględniając tą cechę okazuje się, że tapety laminowane są o wiele lepszym rozwiązaniem.