Nie brakuje zachwytów nad stolicą Czech, marzymy o Barcelonie, a nie zdajemy sobie sprawy z tego, co możemy zobaczyć u nas. Oczywiście nie mamy pojęcia, że mieszkamy w jednym z najładniejszych miejsc – jeśli nie na świecie, to bez wątpienia w Europie.

Plan wycieczki po naszym kraju wymaga opracowania szczegółów, dlatego start trzeba uzależnić od miasta w którym mieszkamy, czyli początku wyjazdu. Jeśli uznamy, że to Wrocław, możemy wybrać się na wycieczkę przez południową Polskę. Cel: Kraków.

Srebrno górskie forty

Zamiast wybierać znanych szlaków i rezygnować z widoków, wybierając autostradę, lepiej zaplanować drogę do grodu Kraka całkiem inaczej i właściwie na około.

Chcesz poszerzyć swoją wiedzę z tego działu? Służymy pomocą. Trzeba przejść na następną witrynę i tam dowiedz się więcej (https://galerialucznik.pl/pl/menu/przybory-do-szycia/akcesoria-krawieckie-683.html) szczegółów.

To najlepszy sposób, żeby podziwiać nowe miasta. Z Wrocławia opłaca się więc wybrać się do Srebrnej Góry – to mniej więcej 70 km, ale miejsce dostarczy wrażeń. Najlepiej rozpocząć swoją wycieczkę o świcie, żeby móc spędzić chwilę pięknej twierdzy. To jeden z bardziej znanych fortów, zachowany w świetnym stanie. Osiemnastowieczna twierdza strzegła wejścia do Kotliny Kłodzkiej. Forty można obchodzić bez pośpiechu – zarezerwujmy na to trochę czasu.

noclegi koło Wrocławia

Autor: Pałac Brzezina
Źródło: http://www.palacbrzezina.pl/

Beskidy i Bielsko-BiałaWszyscy znają to miejsce, jednak niewiele osób je odwiedziło. Po dniu w srebrnogórskich fortach, warto przenocować, rezerwując hotel Bielsko-Biała to na szczęście jedno z tych miast, które cenami raczej zachęca turystów. To idealny przystanek, by bezstresowo pozwiedzać Pogórze Śląskie, gdzie nie brakuje zielonych, spokojnych zakątków, a również chociażby Beskid Śląski. Trzeba tylko kupić mapę i obrać właściwy kierunek.

Jeżeli interesuje Cię prezentowany temat, odszukaj więcej tutaj (https://sklepnumizmatyczny.pl/o-nas/) informacji na ten wątek, które okażą się niezwykle fascynujące i na pewno wciągną Cię zupełnie.

Może Wadowice

Gdy czas pozwala, drogę do Krakowa warto zmienić i pozwiedzać Wadowice. Noclegi w okolicy wrocławia oczywiście są sporo tańsze, więc od razu łatwo zaoszczędzić. Poza tym, że to miasto kojarzy się z polskim Papieżem i jego ulubionymi ciastkami, to przytulne miasto, o zabudowie typowej dla południowej Polski. Będzie szczególną atrakcją dla wychowanych na północy i zachodzie kraju. Kraków z kolei najprzyjemniejszy jest wczesną wiosną i jesienią, gdy jest mniej turystów, a pogoda pozwala na spacery. Warto dobrze zaplanować wyjazd, żeby bezstresowo spacerować po mieście, bez pośpiechu i „zaliczania” tylko klasycznych punktów turystycznych.

Źródło

Źródło: http://www.palacbrzezina.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *