Rehabilitacja w mieszkaniu czy lepiej pod okiem fachowca? Zalety i minusy obu pomysłów

Kategorie Ciekawostki
Jeśli uległeś jakiejś kontuzji lub wypadkowi i musisz się rehabilitować, wówczas oczywiście powinieneś rozważyć, czy zdecydować się na rehabilitację w zaciszu swojego mieszkania czy lepiej wykonywać wszystkie ćwiczenia pod okiem fachowca.

Dzisiaj przedstawiamy zalety i wady obu pomysłów, co bez wątpienia znacznie pomoże CI podjąć ostateczną decyzję.
Ćwiczenia pod okiem fachowca
Jeśli chcesz się dowiedzieć dokładnie, do czego służą konkretne maszyny, jak poprawnie wykonywać konkretne ćwiczenia i czy w Twoim wypadku pasy neoprenowe ((poznaj tutaj)) będą dobrym rozwiązaniem czy lepiej powinieneś z nich zrezygnować, na pewno musisz najpierw umówić się na kilka wizyt o profesjonalnego rehabilitanta. Wtedy dowiesz się, jaki będzie najlepszy dla Ciebie plan postępowania, a jednocześnie unikniesz różnego rodzaju kłopotów.
Zakupy w hipermarkecie

Autor: MollySVH
Źródło: http://www.flickr.com
Ćwiczenie w mieszkaniu
szkolenie

Autor: JeffWicklein
Źródło: http://www.flickr.com
Zazwyczaj na ćwiczenia w mieszkaniu decydują się osoby, które nie mają zbyt wiele wolnego czasu, a jednocześnie nie przepadają za wielkimi tłumami. W takich przypadkach najpopularniejsze zdecydowanie są rowery treningowe (źródło artykułu), które można postawić sobie dla przykładu w salonie przed telewizorem i w ten sposób połączyć przyjemne z pożytecznym.
Co wybrać?
Ostateczny wybór zdecydowanie należy wyłącznie do Ciebie – najważniejsze jednak, abyś zwyczajnie ćwiczył, obojętne gdzie.

Więcej na stronie

Najlepiej będzie jeżeli na początek wybierzesz się do profesjonalisty, który pokaże Ci, jak wykorzystywać rowery stacjonarne czy inne urządzenia w Twej rehabilitacji, a następnie będziesz ćwiczyć zgodnie z jego wskazówkami w zaciszu własnego domu, raz na pewien czas wyłącznie kontrolując zrobione przez Ciebie postępy w rehabilitacji.