Na jakie cechy zwrócić uwagę, nabywając płytki ceramiczne do kuchni lub toalety?

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Jaką klasę ścieralności podłogi wybrać? Co oznacza nasiąkliwość płytek na podłogę? Jakimi cechami się różni płytka terakotowa od gresu? Na te oraz mnóstwo innych pytań natkniemy się przebudowując lub budując nasz dom.

element

Autor: Kobi Light
Źródło: Kobi Light

podłoga to w opinii wielu najważniejszy element, jaki musimy zrealizować w naszym projekcie.
salon

Autor: Modern Gypsum
Źródło: Modern Gypsum
Wybieramy kolor i rodzaj podłogi głównie do kuchni i łazienki. Dla wielu z użytkowników niezłym wyjściem jest zakupić jasne płytki podłogowe Warto sprawdzić ofertę . Ale nie jesteśmy w stanie płytkom poświęcać wiele czasu na sprzątanie i konserwację. Poszukujemy więc rozwiązania mało brudzącego i prostego w utrzymaniu. oferty na miarę swoich oczekiwań znajdą zarówno fani betonowych, jak i drewnianych podłóg. Ci ostatni mogą wybierać wśród płytek udających jasne, stare, przetarte drewno oraz płytek-desek z widoczną rzeźbą taką jak słoje. Ceramiczne imitacje kamieni są znane od lat i wciąż udoskonalane. Niezwykłość wzoru na płytkach jest przeogromna, zależna tylko od naszych gustów. Można cieszyć się piękną imitacją trawertynową lub marmurową podłogą. Jednocześnie nie musieć myśleć o potrzebie ochronienia jej przed plamami.
Płytki gresowe Wiele pomocnych informacji na przypominające drewno lub skałę to propozycja przede wszystkim dla wielbicieli klasyki. Nie bywa ona jednak zarezerwowana dla tak zwanych starych wnętrz. Tak dobrane płytki mogą też być uzupełnieniem awangardowej stylistyki, nawiązującej do tradycji. W chłodnych, oszczędnych, industrialnych pomieszczeniach sprawdzą się płytki naśladujące szary beton.

Znajdziemy też coś dla zwolenników bardziej delikatnego minimalizmu, to wielkoformatowe płyty z powierzchnią lśniącą jak tafla wody lub matową, przypominającą piasek. Jeszcze inna, subtelniejsza oferta to płytki z oszczędną grafiką, która układa się w swoiste pasy. Wybór jak można się zorientować jest przeogromny.