Ogrzane domy w mroźnej zimie

Kategorie Bez kategorii
Zaczął się sezon grzewczy.to znak, że pogoda nie dopisuje. Rozpoczyna się okres gdy chętniej zostajemy w domu, gdy nie chcemy za bardzo wynurzać się z mieszkania. Tak jak latem temperatura wyganiała nas z mieszkań, tak w okresie jesienno-zimowym chcemy by nasze mieszkanie było cieple i przytulne. Chyba każdy lubi wrócić do ciepłego mieszkania, gdy na dworze zimowa pogoda, szkoda jednakowoż, że tak ciężko wychodzi się z tak ciepłego mieszkania.

Zwłaszcza, gdy ogrzewamy nasz dom kominkiem lub grzejnikiem na podczerwień. Pierwszy gwarantuje niezwykły klimat, wprowadza dobry nastrój, drugi jest niezwykle skuteczny. Grzejniki podczerwieni, całkiem odmienne niż inne systemy grzewcze, nie podgrzewa jedynie temperatury powietrza wewnątrz pomieszczenia, co oznacza, iż nie powoduje ono konwekcji, czyli ruchu powietrza w pomieszczeniu. znaczy to, że grzejniki tego rodzaju są wspaniałym źródłem ogrzewania dla osób chorych na alergię czy astmę.

Co więcej, powietrze w pomieszczeniu, gdzie zamontowano grzejnik grzejnik elektryczny na podczerwień nie wysusza się, czyli nie powoduje wysychania śluzówki nosa. Tak naprawdę ciepło wytwarzane przez promieniowanie podczerwone zostaje pochłonięte przez cztery ściany pomieszczenia. Jest to kwestia znacząca ponieważ ma wpływ na wiele istotnych aspektów, między innymi, zapobiega to tworzeniu się wilgoci, czyli nie pozwala na pojawienie się pleśni i grzybów.Dzięki temu w domu panuje zdrowa i zupełnie przyjazna atmosfera. Ponadto,skumulowane ciepło w ścianach jest na pewno dłużej oddawane do otoczenia, niż czyni to powietrze, gdyż ono po prostu nie ma nośności cieplnej, więc wyziębia się bardzo szybko.

To istotna kwestia, jeśli myślimy o oszczędności ciepła, a co za tym idzie również finansów z tym związanych. Z drugiej strony, liczy się atmosfera i często to ona gra pierwsze skrzypce, a korzystając z tego typu grzejników możemy być pewni, że przyjemna atmosfera wpłynie nakojące wieczory, w doborowym towarzystwie. Może to nie kominek, ale mimo wszystko warto korzystać z tego rozwiązania, bo posiada wiele zalet.