Czas dla naszych pociech po szkole

Kategorie Bez kategorii
Wszyscy ludzie, którzy mają dzieci nie chcą żeby ich pociechy siedziały przez cały wolny czas przez laptopami. A niestety w obecnych czasach dzieci dość często skupiają swoją uwagę na bawienie się sprzętem elektronicznym, albo bezsensowne przeglądanie stron internetowych. Dlatego warto zabrać dzieci na jakieś zajęcia. Jeśli chodzi o zajęcia dodatkowe dla dzieci to zawsze możemy zobaczyć, co w ofercie ma szkoła, do której uczęszcza nasze dziecko.

Czasem zdarza się tak, że dzieci czekają na nas jakiś czas w świetlicy, może wtedy warto żeby chodziły na lekcje gry (kiddie ride manufacturers) na gitarze, moglibyśmy przyjeżdżać po nasze maluchy później. Można też zabierać dzieci od razu po szkole i później dowozić je na zajęcia w innych miejscach (www). W prawie każdym mieście są domy kultury, które organizują zajęcia dla dzieci w różnym wieku. Możemy zapisać dzieci na zajęcia z tańca, można zapisać je na lekcje śpiewu, albo kółko sportowe. Trzeba jednak pamiętać, że zapisując malucha na zajęcia dodatkowe warto wziąć pod uwagę jego zapatrywania. Możliwe, że siedmioletnie dziecko nie do końca będzie wiedziało, co chciałoby robić, ale nie warto zmuszać naszej pociechy do kółka szachowego, jeśli woli ono zajęcia muzyczne.

na zajęciach tanecznych

Autor: Felix Padrosa Photography
Źródło: http://www.flickr.com

Sporo razy był problem ze zorganizowaniem dziecku czasu. Niby, gdy nasze pociechy mają więcej lat to dobrze byłoby, gdyby same organizowały sobie czas, ale w takiej sytuacji bardzo często nasze pociechy wybierają komputer lub telewizor: pod tym adresem. Z tego powodu warto byśmy to my, dbali o jakieś zajęcia dodatkowe dla naszego dziecka. Możemy zapisać naszą pociechę na przykład na zajęcia taneczne dla dzieci. To świetna opcja. Nie dość, że nasze dziecko pozna inne dzieci, to jeszcze polepszy swą koordynację ruchową. Naprawdę warto o tym pomyśleć, szczególnie, że to zajęcia, które pozwalają na to, że nasze dziecko w domu również będzie mogło ćwiczyć. Zamiast gapić się w komputer będzie wolało powtórzyć sobie układ z ostatnich zajęć. Wiadomo z czasem dziecko może zamiast na sambę zechcieć uczęszczać na taniec współczesnylub na jakieś inne tańce. Dobrze pozwolić dziecku dać pokochać taniec, bo wtedy na sto procent będzie to jego hobby do końca życia.