Zabawki dla najmłodszych

Kategorie Ciekawostki,Nasze dziecko
Dzieciństwo to szczególny czas w życiu człowieka. Gdy byliśmy młodsi, nie docenialiśmy tego szczególnego czasu, kiedy mogliśmy wysypiać się do oporu ( a i tak wstawaliśmy rankiem!), bawić się beztrosko po parku i nie dbać o następny dzień. Te cudowne czasy prędko przemijają. Często jednak mama i tato zapominają, jak nadzwyczajny jest to etap w życiu latorośli. Wasza pociecha właśnie w dzieciństwie bada otoczenie. Dlatego niezmiernie ważną rolę w wychowaniu odgrywa zabawa. To dobra droga, aby wpoić dziecku reguły w łatwy sposób.

Jeżeli mamy jeszcze jakiekolwiek obiekcje, przyjrzyjmy się naszym pociechom.

Zainteresował Cię taki artykuł? Jeżeli tak, to w tym miejscu także znajduje się świeża treść (https://habapolska.pl/zrob-to-sam/techniki-plastyczne/koraliki-do-prasowania/), która na pewno Ci się spodoba.

Dziewczynka, która bawi się laleczką, zazwyczaj naśladuje zachowania zaobserwowane u opiekunów. Nasze dziewczynki zwykle bawią się w mamusie. Wożą swoje laleczki w wózeczkach, zmieniają im pieluszki, karmią i tulą do snu. W ten sposób przygotowują się do roli matki. Ale to nie odosobniona sytuacja. Sami rodzice potrafią ukształtować właściwe wzorce u swoich dzieci. Zabawka smoby kuchnia pozwala dziewczynce wczuć się w rolę gospodyni domowej. Warto dołączyć się do zabawy i przygotowywać z maluchem danie, nauczając je, by potempozmywało talerze (zestaw ma też zlew). Przyszłe kuchareczki oswajają się ze sprzętem kuchennym oraz wyrabiają w sobie przyzwyczajenie przygotowywania domowych posiłków.

Autor: VTech

O tym, że maluchy uczą się poprzez zabawę, możemy przekonać się, patrząc na małe kobietki, które bawią się lalami barbie. Wiele z nich odgrywa pewien wzorzec- może to być mama, ciocia albo pani z telewizji. Dziewczynki zwykle odgrywają coś na kształt filmu. Ale nie tylko płeć piękna łączy przyjemne z pożytecznym. Chłopcy od małego wybierają samochody, traktory, koparki, czy wozy strażackie. Budują w ten sposób własną tożsamość. Produkty smoby również pomagają młodemu mężczyźnie. Skrzynka z narzędziami to świetny pomysł dla majsterkowicza. Produkty smoby rozwijają też inne hobby dzieciaków. Możemy podarować maluchom zestaw lekarza, czy mały supermarket. Takie zabawy pobudzają wyobraźnię oraz uczą pracy w grupie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *