Jak przygotować bankiet, aby był udany? Na co zwracać uwagę? Które kwestie są najważniejsze?

Kategorie Bez kategorii
Choć bankiety nie biorą się z naszej tradycji, to w ostatnim czasie są coraz bardziej powszechne. Bankiety są świetne na szczeblu prywatnym, ale i oficjalnym, nie zadziwia więc, że w ostatnim okresie dość popularne są wskazówki odnoszące się do tego, jak najkorzystniej go zorganizować. Z drugiej strony, nie możemy powiedzieć, że bankiety są dla nas jakoś obce kulturowo, ponieważ mamy swoje polskie odpowiedniki, jak biesiady. No ale różnica między tymi dwoma wydarzeniami jest naprawdę duża.

Prywatne bankiety

sala bankietowa

Autor: Michael D Beckwith
Źródło: http://www.flickr.com

bardzo często służą podtrzymywaniu więzi towarzyskich oraz planowane są w grupie znajomych albo przyjaciół. Oficjalne wydarzenia są przedsięwzięciami o bardziej znacznej skali, są także nastawione na cel nadrzędny, dla jakiego sam fakt zaproszenia gości oraz podania im konkretnych potraw, to najczęściej drugorzędny element. Specjalnym oraz coraz bardziej popularnym typem bankietów są tak zwane cocktail party, na których goście krążą po sali oraz zdobywają jak największą ilość znajomości. Obowiązek gospodarza to powitanie oraz pożegnanie każdego gościa. Mniej uroczyste bankiety są wydarzeniami, jakie mają miejsce popołudniu, bardzo często od godz. 16 do 18. Bankiety najbardziej wysokiej rangi dosyć często mają charakter mieszany, rozpoczynają się natomiast o godzinie dwudziestej. Obowiązujące są na nich oficjalne zaproszenia, powinniśmy zawsze je potwierdzać. Jak chodzi o wygląd bankietu to z pewnością trzeba pamiętać o każdym najmniejszym szczególe, przykładowo czymś takim jest skirting, jest to ozdoba obrusów. Świetnie wpływa na wystrój lokalu, powoduje, że prezentuje się on bardzo stylowo i elegancko. Zobacz: Firma (zobacz włącznik światła pstryczek) DOBRE TKANINY.

Klasyczna falbana, jaka miękko spływa wzdłuż stołu na pewno

zastawa bankietowa

Autor: Montclair Film Festival
Źródło: http://www.flickr.com

nie umknie uwadze gości. Skirting oferowany jest w bogatym wyborze kolorów oraz wzorów. Najbardziej ciekawe jest jednakowoż to, że konkretny projekt można zrobić na zamówienie indywidualne, pozwala to na idealne dobranie falbany do potrzeb klienta oraz zaspokojenie jego nawet najbardziej wygórowanych wymagań. Bardzo praktyczne mocowanie przy pomocy rzepa powoduje, że w dowolnej chwili jesteśmy w stanie odczepić go od obrusa i wymienić na inny. Sprawdza się w restauracjach, zobacz: obrusy restauracyjne . Wyjątkowe walory praktyczne i piękny wygląd sprawiają, iż skirting to najlepszy wybór na każdą taką imprezę.