Jak powinny się prezentować toalety ogólnodostępne? Jakie powinny być w nich wykorzystane materiały, a jakie wyposażenie?

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Każdy z nas czasem musi skorzystać z toalety publicznej, niestety często jest to zdarzenie dość przykre. Toalety są mało zachęcające, śmierdzące, niedostosowane dla niepełnopsrawnych czy matek, brakuje w nich najbardziej istotnych elementów, przykładowo przewijaki dziecięce. Na szczęście to powoli się zmienia, ale pytania pozostają tego samego rodzaju. Czyli co musi się znaleźć w takiej toalecie, jakie rozwiązania powinny zapewniać najwyższy komfort oraz bezpieczeństwo?

toaleta

Autor: Brian Kelley
Źródło: http://www.flickr.com
Przy projektowaniu publicznej toalety powinno się pamiętać o dużej ilości spraw, takich jak wspomniane przewijaki dziecięce, Ludzie niestety często nie szanują tego typu miejsc, dlatego materiały wykorzystywane do urządzenia i wykończenia toalet ogólnodostępnych powinny być bardzo trwałe i odporne na różnorodne oznaki wandalizmu. Na rynku odnajdziemy wiele materiałów, spośród nich korzystnie wybrać najbardziej odpowiednie do wykończenia poszczególnych miejsc. W ogólnodostępnej toalecie trzeba zadbać o bezpieczeństwo użytkowników, więc musimy zminimalizować ryzyko upadku.

Skorzystajmy więc z antypoślizgowych płytek ceramicznych na podłogę.

Jeśli opracowany tu artykuł zajął Cię i pragniesz więcej, to z pewnością spodoba Ci się link do witryny tanieoswietlenie.pl, gdzie jest więcej treści.

Nadają się również gres czy kamień naturalny. Pamiętajmy, aby wybrany materiał zniósł natężenie ruchu, musi być również łatwy w utrzymaniu czystości. Na ścianę będzie pasować wiele materiałów, jak kamień naturalny, gres lub stal nierdzewna. Z pewnością trzeba zrezygnować z farby. Miejmy na uwadze jednakże, że w toaletach jest wilgotno, więc musimy unikać materiałów podatnych na korozję, albo takich, co dość szybko wchłaniają wilgoć. Najkorzystniej jak ściany są czymś obłożone, żeby różnorodne zachlapania nie wnikały w głąb, ale mogły bez problemu spływać.

A co z sufitem? Najbardziej korzystnie dać tam płyty z wełny mineralnej czy panele z listwy aluminiowej. Jak powyżej znajdują się rurociągi, to jednakowoż bardziej odpowiednim pomysłem będzie podwieszany sufit, który zapewni łatwy dostęp w razie jakiejś awarii. Być może taki dostęp nie będzie potrzebny, wtedy lepsze będą płyty z krzemianu wapnia, jakie prościej odnowić. Nie zapominajmy o wyposażeniu uzupełniającym, jak kosze na śmieci. Muszą znajdować się w sąsiedztwie umywalek oraz w kabinach. Niezbędne są również odświeżacze powietrza oraz środki dezynfekujące. Do kobiecych toalet korzystnie dodać kosze sanitarne oraz torebki higieniczne.

Publikacja, którą w tym momencie czytasz to nieszablonowe źródło (http://www.smartbed.pl/lozko-w-szafie-z-regalem-czyli-smartbed-book/) informacji, jednak jeżeli szukasz innych tego rodzaju materiałów, to kliknij odnośnik.

Pamiętajmy o stanowisku do przewijania niemowląt. To udogodnienie spowoduje, iż toaleta jest bardziej przyjazna dla rodziców.