Specyfika branży transportu produktów na duże odległości

Kategorie Transport i przemysłowe aktualności
Zawsze należy podkreślać, jak to dawniej człowiek miał ciężkie życie. Teraźniejsi ludzi zazwyczaj nie doceniają tego, co otrzymali dzięki wielkiemu postępowi w nauce. Nasze życie się wydłużyło, masę śmiertelnych kiedyś chorób zniwelowano, w czterech kątach pojawiły się niezwykle praktyczne urządzenia, które pomagają w codziennej egzystencji. Przyjrzymy się dzisiaj, jak niesamowicie zmieniły się przewozy różnorakich towarów na przestrzeni wieków.

Autor: happening.pl
Kiedyś głównym medium przewozu był koń. Zwierzęta wierne harowały dla ludzi przez całe wieki, niosąc na swych grzbietach ludzi oraz produkty. Tego gatunku dawny fracht posiadał sporo mankamentów. Primo, koń nie mógł rozwijać znacznej prędkości. Po drugie, zła wygoda podróży. Tertio, zwierzaki wykazują jakąś wytrzymałość, należało zatem systematycznie zatrzymywać się na odpoczynek i zmianę zwierzaków. Wszystkie te minusy powodowały, że fracht był ciężki. Gdy nie istniały lodówki, fracht wrażliwych towarów, takich jak np. ryby, był właściwie bez sensu. O ile podróż konna trwała przez wiele dób, towary ulegały zepsuciu. Innym towarem jest zboże, które nie psuje się szybko, zatem fracht konny potrafił je przewozić.

Więcej poznasz: tutaj więcej.

Gigantyczna rewolucja ujawniła się, kiedy wynaleziono napęd parowy. Dzięki niemu uruchomiono pionierskie pociągi, które mogły prędko przewozić dobra na duże odległości. Kolejny krok w postępie technologicznym to wymyślenie silnika spalinowego.

Pociąg towarowy

Źródło: http://sxc.hu/

Szybki rozwój aut przyczynił się do rozwoju handlu międzypaństwowego – fracht ciężarówkami to nawet dziś najpopularniejsza metoda transportu produktów- czytaj więcej.

No i w końcu przyszedł ten dzień, gdy pod strzechy zwyczajnych ludzi weszły lodówki. Te niezwykle przydatne urządzenia zrodziły się również w odmianie samochodowej, co rzecz jasna umożliwiło fracht delikatnych produktów. Do dzisiaj przewozy (kliknij link przewozy zagraniczne wrocław) chłodziarkami samochodowymi są podstawowym elementem w światowej wymianie gospodarczej.

Jeżeli ciekawi Cię przedstawiany tekst, odszukaj witrynę (http://www.sol-drogowa.pl/pl/sol-drogowa/o-soli-drogowej), która podnosi analogiczne wątki, też będą na pewno ciekawe.