W jaki sposób zaaranżować nie za duży salon? O czym pamiętać, jakiego typu techniki wykorzystać?

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Mieszkanie w blokowisku stale kojarzy się z niezbyt dużymi, ciężkimi do zagospodarowania przestrzeniami. Jednakże, tak nie jest zawsze, ponieważ jak ruszymy trochę własną wyobraźnię, żeby zmienić takie niewielkie lokum w bardziej przestronne i ciekawe wnętrza. Będą sprzyjać temu jednocześnie trendy, które propagują przestrzeń otwartą, ale także sam rynek nieruchomości dający zoptymalizowane pod kątem wykorzystania mieszkania.

łóżko z wezgłowiem

Autor: Sofitel Dubai Downtown
Źródło: http://www.flickr.com

Gwarantują w związku z tym, że strefa dzienna zostaje w pełni zintegrowana. Rozwiązania tego rodzaju dają możliwość by nawet w najbardziej skromnym wnętrzu cieszyć się wolną przestrzenią. Jak tylko odpowiednio ją zagospodarujemy, to rezultaty przerosną nawet najbardziej śmiałe założenia. Najlepiej zacząć od ścian. Ich kolor na pewno wpłynie na ostateczny odbiór naszej przestrzeni dziennej.

Przeczytaj poza tym te ciekawe wskazówki z witryny, które przeczytasz pod tym linkiem – one też przedstawiają to zagadnienie.

W domach, szczególnie tych o małym metrażu preferowana jest jaśniejsza kolorystyka, która optycznie powiększa przestrzeń (pufy pojedyńcze). Biele, beżowe barwy, jak również całkiem modne szarości będą tu doskonałe. Jak jednak preferujemy mocniejsze kolory, to zdecydujmy się na wyeksponowanie ich na jednej ze ścian. Do takiej dekoracji możemy użyć naturalnych surowców, czyli może to być kamień lub cegła. Dodatkowym ciekawym trikiem, który wizualnie zwiększa przestrzeń jest jasna tapeta o błyszczącym wykończeniu. Idealnie odbija ona światło, dobra będzie również fototapeta z motywem wizualnie powiększająca. Z pewnością zrezygnować trzeba z meblościanki.

poduszki

Źródło: pixabay.com

Lepiej zastąpić ją modułowym umeblowaniem skrzyniowym w modnej bieli lub też jasnym drewnie. Kiedy zdecydujemy się na dwie, trzy bryły z takiej kolekcji możemy być pewni, iż nie zagracimy niepotrzebnie przestrzeni naszego mieszkania, natomiast jeśli braknie nam miejsca na trzymanie naszych rzeczy zawsze będziemy mogli zakupić kolejny moduł. W taki sam sposób nie będą zajmować miejsca pufy pikowane, które są teraz w modzie oraz bardzo komfortowo się na nich siedzi. Bez dwóch zdań takie pufy jak na przykład: dobrze wyglądają w każdym pomieszczeniu, ale tym bardziej w mniejszych stanowią idealne uzupełnienie. W dużych salonach natomiast mogą stać się jakby “zakryte” przez duże elementy jak również zbyt dużą przestrzeń.