Czy remont musi znamionować koszmar senny? Nie, wystrój wnętrz niezupełnie musi napawać grozą

Kategorie Bez kategorii
Każdy kto przeżył już renowację domu wie, że wiadomość o następnym przepełnia go lękiem i odrazą. Wielkość sprzątania i tymczasowy brak komfortu życia nakłania do pozostania przy błogim lenistwie. Jednak nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło.

sypialnia

Autor: Dekoria.pl
Źródło: Dekoria.pl
Z doświadczenia wielu ochotników wynika, że dość niesympatyczną, być może najbardziej uciążliwą częścią remontu lokalu mieszkalnego jest łazienka. Kuchnia również jest nieodzowna, ale zjeść mamy sposobność każdorazowo w mieście lub na szybko przyrządzić coś w mikrofali, tymczasem higiena domaga się intymności i niewątpliwie nie wybierzemy się w tym okresie do publicznych łaźni. Jednak, musimy się przecież myć, zatem też nie rzadko odwiedzamy zaprzyjaźnionych sąsiadów, a w najgorszym wypadku jedziemy na wieczorną kąpiel do rodziny. Reszta pomieszczeń stanowi bezwzględnie niewielki kłopot.
Sypialnia to nasze ustronie, które właściwie kojarzy się tylko i wyłącznie ze snem bądź sferą intymną. Rozplanowując to pomieszczenie niecodzienną uwagę musimy zwrócić na materac piankowy (zobacz). Oczywiście trzeba wybrać taki, który jest dla nas najbardziej komfortowy i mieści się w domowym budżecie. Ten materac (zobacz materace 160×200) gwarantuje urzeczywistnienie obu kryteriów. Osiągalny jest w wersji średniotwardej i twardej i we wszystkich typowych wymiarach. Meble do sypialni (zobacz) powinny współbrzmieć z barwą ścian. Sprzyjające będą barwy, które sprawiają, że czujemy się przytulnie oraz czule oraz skłaniają nas do snu. Wnętrze to nie wymaga również mebli nadzwyczajnych, zazwyczaj potrzebna nam jest tylko szafa na ubrania, o ile nie mamy garderoby, i łóżko, a razem z nim stoliki nocne. Ot wszystko.

pokój dziecięcy

Autor: Studio Caramella
Źródło: Studio Caramella
Nie lada próbą jest wykreowanie miejsca dla dziecka. Rewelacją byłoby zmieszczenie bezmiaru zabawek, jakie posiada. Meble dla dzieci (więcej) nie cechują się niebywałą długotrwałością. Nie ma nawet ku temu przesłanek, gdyż naturalnym jest, iż okres dziecięcy nie trwa wiecznie, a zaopatrzenie jego izdebki w kosztowne elementy tylko przysporzy nam kłopotu oraz zawęzi swobodę malucha. Lepiej jest zatem wyposażyć się w opakowania na zabawki, komodę na ubrania i biurko, przy którym może wytwarzać swoje arcydzieła i odrabiać zadania domowe. Pamiętajmy również o łatwo zmywalnych farbach ściennych.