W jaki sposób uniknąć niechcianych prezentów?

Kategorie Ciekawostki,Materiały dodatkowe

Autor: desi.italy

Kupowanie prezentów dla naszej rodziny i przyjaciół z różnych okazji to trudna sztuka, którą nie wszyscy opanowaliśmy w równym stopniu. O tym, jak niefortunne mogą być podarunki, przekonujemy się osobiście w chwili, kiedy otrzymujemy prezent na urodziny, Święta Bożego Narodzenia, czy z innej okazji.

By otrzymać ekstra szczegóły w tym temacie wejdź do kolejnej strony. W niej zapewne zaciekawi Cię kompleksowa wiadomość (http://www.boro-laser.com.pl/k23,szklo-grawerowane-kufle-i-pokale.html).

Nasze szuflady stają się pełniejsze o nowe zestawy rękawiczek, majtek czy czapek, których nigdy nie założymy, a półki o albumy czy biografie, których nigdy nie weźmiemy do ręki. Nie miejmy więc złudzeń, my na pewno też dajemy innym upominki, które nie tylko ich nie uradują, ale będą im zupełnie niepotrzebne. Bez względu więc na to, czy ma to być prezent dla szefa, dla koleżanki czy rodziców, warto chwilę pomyśleć przed zakupem, żeby później nie zobaczyć zaskoczonej miny obdarowanej osoby. Pójdzie nam gładko, jeśli dowiemy się uprzednio czegoś na temat upodobań osoby, którą chcemy obdarować.

Miłośnikowi muzyki możemy więc kupić płytę cenionego wykonawcy, dla fana sportu wybierzmy koszulkę w barwach ulubionego klubu, a wędkarzowi kupmy zestaw praktycznych spławików. Nie zawsze jednak jest to możliwe. Są osoby, które od lat kupują niemal identyczny zestaw dla każdego, na przykład butelkę whiskey dla mężczyzny, a płyn do kąpieli dla kobiety, ale tego rodzaju prezenty mogą również nie zyskać uznania obdarowanych, gdy wyjdzie na jaw, że nasz mężczyzna jest zadeklarowanym abstynentem, a kobieta preferuje zupełnie inne zapachy płynów do kąpieli. Wybierając prezenty dla osób, których gustów dobrze nie znamy, musimy więc zachować szczególną ostrożność i decydować się na rzeczy możliwie jak najbardziej uniwersalne.

Obecnie nasze zadanie jest o tyle ułatwione, że działa mnóstwo sklepów specjalizujących się wyłącznie w sprzedaży prezentów. Możemy więc kupić w takim sklepie jakiś drobiazg czy bibelot, który co prawda niczemu nie służy, ale będzie interesująco wyglądał na półce, czy jakiś zabawny przedmiot, który przynajmniej wzbudzi radosny śmiech w momencie otwierania prezentu. Starajmy się jednak wyczuć poczucie humoru osoby, którą chcemy obdarować, bo największym koszmarem jest posądzenie o brak wyczucia czy nawet wulgarność. Kupujmy też prezenty rasowe, bo lepiej dać wysmakowany drobiazg niż wielkie nic, które wywoła tylko zakłopotanie u obdarowywanego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *