Podłoga drewniana jako synonim elegancji – zobacz, czy takie rozwiązanie będzie pasowało do twojego domu

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Podłoga z drewna jest synonimem piękna, wytworności i dobrego gustu. Wytworny i naturalny towar jakim jest dąb, akcentuje charakter każdego pomieszczenia, nadając mu ciepły i równocześnie wytworny charakter. Odpowiednio dobrana deska dębowa podkreśli piękno wszelkiego wnętrza.

Podłoga wykonana z litej deski dębowej jest wytrzymała na zarysowania, oraz wgniecenia- sprawdź tutaj . podłoga (http://www.parkietypryczynicz.com.pl/podloga-jesionowa/) z drzewa daje uczucie ciepła i komfortu. Przez dużo lat będzie wyglądała atrakcyjnie, pod warunkiem że drzewo będzie porządnie dostosowane do rodzaju wnętrza, odpowiednio ułożone i zabezpieczone.

podłoga

Autor: Pegasus PR

Położenie posadzki z drewna to dość wartościowa inwestycja. Poniesiony koszt opłaci się, bowiem taka podłoga przetrzyma kilka pokoleń. Należy jedynie zadbać o nią na co dzień i regularnie odświeżać co kilka lat.

Zaciekawił Cię prezentowany tekst? Jeżeli tak, to przeczytaj dodatkowo szczegóły pod źródłem. Zobaczysz wtedy jeszcze dokładniejsze dane wiążące się z omawianą problematyką.

Porządnie konserwowaną podłogę z drewna jest niezwykle łatwo utrzymać w czystości. W praktyce sprzątanie drewnianych desek podłogowych nie wymaga większego nakładu pracy niż w trakcie porządkowania paneli PCV, bądź wykładziny. Deska podłogowa to idealny izolator termiczny i akustyczny. W przeciwieństwie do płytek ceramicznych, bądź paneli przynoszą one uczucie przytulności i ciepła, toteż bez problemów jest możliwość chodzić po nich na boso.

Istnieje wiele typów desek na podłogę. Do wnętrz mniej eksploatowanych nadaje się każdy gatunek drewna. Ze względu na nieduże nasilenie ruchu możemy wybrać bardziej miękkie gatunki jak brzoza, sosna, bądź olcha. Jeśli decydujemy się na podłogę drewnianą do korytarza, albo holu, to najważniejszą właściwością musi być twardość. To ona decyduje o trwałości i oddziałuje na powierzchowność podłogi po latach eksploatacji.

W miejscach najbardziej narażonych na uszkodzenia, w salonach i pokojach dziennych konieczna jest deska podłogowa (dla przykładu: ) o wysokiej twardości. Warto pamiętać, aby meble ochronić podkładkami filcowymi, a pod fotel, lub krzesełko na kółkach podłożyć przejrzystą matę ochronną, jaka będzie zabezpieczać podłogę przez długie lata. Jakakolwiek podłoga wykonana z naturalnego drewna ma niezwykły wygląd, jest trwała, ciepła i prosta w utrzymaniu czystości.