Aranżacja pokoju dziennego bez wad

Kategorie Bez kategorii
Aranżacja salonu to niemałe wyzwanie, ponieważ salon jest wizytówką naszego domu. Co przesądza o atrakcyjności i wygodzie tego pomieszczenia?
Aranżacja tego pomieszczenia musi być interesująca, funkcjonalna jak też dopasowana do potrzeb lokatorów.

kosmetyki

Autor: decade_null
Źródło: http://www.flickr.com
Rzecz jasna inaczej zaaranżujemy wielki pokój dzienny w domku jednorodzinnym, natomiast inaczej nieduży salon (zobacz żyrandol z kryształkami) w bloku. Niemniej jednak będą pewne elementy podstawowe, które przesądzają o tym, iż aranżacja pokoju dziennego będzie właściwa z punktu spostrzegania architekta pomieszczeń, komfortowa i atrakcyjna. Pamiętaj, iż pokój dzienny spełnia parę istotnych ról: w nim się wypoczywa, czyta, przyjmuje gości, czasem także drzemie. A zatem aranżacja pokoju dziennego powinna być tak zaprojektowana, by wnętrze spełniało wszystkie te funkcje.

Pamiętajmy, że aranżacja salonu zależeć będzie już od pierwszej postanowień, takich jak dla przykładu dobór materiałów wykończeniowych (posadzka, ściany itp.). Najczęściej zanim zaczniemy myśleć o sprzętach, tkaninach bądź malowaniu ścian, w pokoju dziennym pojawiają się sztywne fragmenty wykończenia, tj.: stolarka, kaloryfery, drewniany sufit, podłoga, schody. Ich materiały oraz odcienie mają ogromne znaczenie w aranżacji salonu. Stąd przed zabraniem się do aranżowania pokoju dziennego najlepiej mieć już w głowie jakąś wizję Kolorystyki pokoju. Urządzanie będzie łatwiejsze, gdy wyselekcjonujemy barwy, poruszając się w jednej z tonacji, na przykład w gamie bieli.

W trakcie aranżacji pokoju dziennego istotnym punktem jest też wybór oświetlenia. WSPAniale sprawdzają się lampy Ramko. Nie zapominaj o podłogowej lampie i mniejszych nocnych. Postawisz je przy fotelu do czytania lub kredensie.