Antresola, łóżko piętrowe, a może na dwie osoby? – w jaki sposób zaaranżować przytulną, a jednocześnie praktyczną sypialnię

Kategorie Bez kategorii
Urządzenie praktycznej sypialni, jaka jednocześnie będzie przytulna to wyzwanie, jakie wielu osobom robi sporo kłopotów. Jeśli dodatkowo nasze mieszkanie jest raczej niewielkich rozmiarów, komplikacje rosną. Poniżej kilka pomysłów, jakie mogą wesprzeć w aranżacji niniejszego pomieszczenia.

Łóżko pod sufitem? Czemu nie…

dziecięcy pokój

Autor: Phil Manker
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli nasze mieszkanie jest nieduże, lecz za to wysokie, warto przemyśleć zrobienie sypialni na antresoli. Choć im więcej miejsca nad głową tym bardziej komfortowo, to najlepiej jest zachować 1,2 metra ponad wydzielonym w ten sposób miejscem do odpoczynku oraz 1,8 metra pod nim. Jeżeli jednak wyjdzie na jaw, iż to zbyt mało, aby urządzić na parterze biuro (zobacz koniecznie – firma sprzątająca w sam raz do Twojej firmy) czy inne pomieszczenie do użytku, zawsze można takie miejsce wykorzystać na schowek. Jakie są plusy opisanego rozwiązania? Antresola o stosownej wielkości może także zmieścić łóżko podwójne, co ze względu na niewielkie czasem rozmiary mieszkania nie byłoby możliwe na parterze.

Miejsce do spania w pokoju dziecinnym

Jeżeli mamy więcej aniżeli jedno dziecko i nie dysponujemy dużym pokojem dziecinnym, znakomitym wyjściem może być łóżko piętrowe. Wybierając taki podwójny mebel do spania z całą pewnością zaoszczędzimy więcej miejsca, niż wybierając dwa pojedyncze tapczany. Dodatkową zaletą jest więcej przestrzeni, którą można wykorzystać na aranżację kącika do zabawy czy nauki. Jeżeli mamy jedno dziecko, ale jego pokój także ma nieduże rozmiary można wybrać specjalne meble pozwalające praktycznie oraz funkcjonalnie urządzić zarówno miejsce do nauki, jak i wydzielić sypialnię. Przykładem może być antresola z łóżkiem piętrowym, w której na górnej części znajduje się materac, natomiast tę dolną można przeznaczyć do umieszczenia tam biurka.

Najistotniejsze jest wygodne łóżko

fragment dziecięcej sypialnii

Autor: TownePost Network
Źródło: http://www.flickr.com

Niezależnie od tego czy wybierzemy antresolę, kupimy łóżko piętrowe, pojedyncze, czy też podwójne, musimy w trakcie jego kupna postawić na jakość. Choć jest to najważniejszy mebel w sypialni, podstawowe znaczenie ma mocny oraz wytrzymały stelaż, a także wygodny materac – bardziej nawet aniżeli względy estetyczne.