Czapeczka jako ważny fragment ubioru każdego malucha

Kategorie Ciekawostki,Nasze dziecko
Czapeczka jest niezwykle ważnym fragmentem garderoby każdego malucha. Przed ukończeniem 3 miesięcy, cienkie, bawełniane nakrycie główki jest przymusowe bez względu na pogodę i porę spaceru.

Natomiast starszemu bobasowi nie trzeba ubierać czapki jeśli będzie mu w niej za gorąco.
Czapeczki dla dzieci muszą być zrobione z naturalnych materiałów. Bardzo dobrze sprawdza się bawełna, dlatego że jest nie tylko miękka, ale także przewiewna i nie powoduje alergii. Nabywając czapkę dla maleństwa, warto brać pod uwagę przede wszystkim względy praktyczne. Koronki, falbanki, czy dekoracje, choć wyglądają fantazyjnie, potrafią być bardzo niepraktyczne. Gdy malec spoczywa w wózku, mogą go drażnić, zasłaniać krajobraz, albo drapią w szyję. Czapka na lato winna ochraniać główkę przed promieniami słonecznymi.
Dzieci nie lubią mieć związywanych czapeczek pod szyjką. Rozwiązaniem jest zakup czapki z bardziej zabudowanymi okolicami uszu, jakie prawidłowo je okrywają, bez przymusu niewygodnego wiązania. Czapeczki dla noworodka muszą prawidłowo przywierać do główki i posiadać dodatkowe osłonki na uszy, względnie być głęboko osadzona. Ważne, aby dokładnie okrywała czoło maleństwa w czasie przechadzek. Na co dzień najbardziej odpowiednie są czapeczki z bawełny, czy też frotte, bez bezużytecznych ozdób, które zdołałyby przeszkadzać maluchowi. Grubość czapeczki winna być uzależniona od pogody.
czapeczki dla noworodka

Autor: The International Federation
Źródło: http://www.flickr.com
Czapki dla najmłodszych nie muszą być bezbarwne i monotonne.

Kolorowe, bajkowe nakrycia głowy są stanowczo chętniej noszone przez dzieci.

Czy pewien komentarz spod linku (https://www.certificator.eu/pl/certification-handbook/customs-union-technical-regulations-on-safety-of-lv-equipment.html) zainspirował Cię do zostawienia swojej oceny? Bardzo nam miło. Więc nie zwlekaj i napisz coś!

Każda matka winna posiadać parę czapeczek różnych grubości, ażeby nie było kłopotu w trakcie wyjścia na przechadzkę.