Czapka dla dziecka – wybieramy rozmiar jak też rodzaj

Kategorie Ciekawostki,Nasze dziecko
Rynek wytwórców czapek dla maluchów dynamicznie się rozwija. Sklepy do dyspozycji szczęśliwych rodziców oddają dużo modeli i rozmiarów czapek.
Rodziciel, jaki decyduje się na czapeczki dla malucha musi inspirować się zdrowym rozsądkiem, osłoną a także kolorystycznymi upodobaniami.

kuchnia

Autor: Martin Pettitt
Źródło: http://www.flickr.com
Unikniemy w ów sposób wielu problemów z maluchem, który nie przekona się do wkładania czapki. Zacznijmy od wyboru rozmiaru. To bardzo istotne, jeżeli chcemy nabyć czapkę dla bobasa. Wytwórcy starają się szyć czapeczki w wielu rozmiarach, dostosowując je uniwersalnie do kształtów główek. Niestety, nawet najbardziej rozciągliwa czapka może w pewnej chwili okazać się nadto mała albo zbyt ogromna. Zły Wybór czapeczki spowoduje, że dzieciątko będzie czuło dyskomfort, jednocześnie demonstrując swą niewygodę płaczem. Zatem rozpoczynamy od zmierzenia głowy dziecka w najszerszym miejscu, na wysokości skroni. Wielkość oceniamy miarką krawiecką. W ów sposób mierzymy obwód główki malucha. Na tej podstawie możesz wybrać czapeczkę opisaną przez wytwórcę. Każdy wytwórca czapek dla dzieci zobligowany jest do podawania rozmiaru obwodu czapeczki na metce.
ubrania - płótno

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
Skoro dobraliśmy już rozmiar – czas skupić się na rodzaju. Czapki Broel wykonywane są z bawełny a także ciągliwego materiału. Natrafia się również czapki lniano-bawełniane. Do czapeczek letnich dodaje się także elastan, ażeby czapeczka była bardziej rozciągliwa. Wskazane jest zwracać uwagę również na wnętrze czapki.

Niektóre egzemplarze zawierają dosyć twarde metki, drugie z kolei szyte są zbyt grubymi nićmi. Jeśli metka bądź nić będzie bezpośrednio dotykać głowy potomka – maluch natychmiast poczuje dokuczliwość.