Co zrobić, żeby właściwie przygotować naszą latorośl do zimowej przechadzki?

Kategorie Ciekawostki,Nasze dziecko
Zima to – wbrew temu, co mogłoby się wydawać – dobry czas na spacer z niemowlęciem i bez wątpienia doskonała okazja do tego, by wzmocnić jego odporność.

Im częściej bobas przebywa na dworze, tym mniej choruje. Niezbyt wysokie temperatury nie powinny więc nas „odstraszać”.
Kolor

Autor: Wójcik
Źródło: Wójcik
Oczywiście zanim wyjdziemy z domu, trzeba się do całej „wyprawy” odpowiednio przygotować. Nie wiesz od czego zacząć? Spokojnie, służymy radą.

Jeżeli interesuje Cię prezentowany tekst, odszukaj witrynę, która opisuje zbliżone tematycznie wątki, też będą na pewno ciekawe.

Najpierw musisz zatroszczyć się o stosowne ubranie Twego malucha na tzw. cebulkę – czapka dziecięca. Pierwsza warstwa, znajdująca się tuż przy skórze spełnia funkcję izolacyjną. Zabezpiecza przed wilgocią, ostatnia natomiast stanowi osłonę przed wiatrem. W dodatku powietrze zgromadzone między poszczególnymi warstwami zapobiega utracie ciepła.

Naturalnie, że w sieci odnajdziesz niebywałe treści.Na omawiany temat również przeczytasz intrygujące informacje – sprawdź to I przejdź do witryny (http://zabawekczas.pl/produkty/maskotki,2,1650)!

Niezmiernie ważnym elementem zimowej garderoby jest czapka dziecięca. Idealnie sprawdzi się nakrycie głowy uszyte z wełny merino uzyskiwanej z owiec hodowanych w górach. Cechuje ją bowiem spora zdolność do pochłaniania wilgoci. Poza tym pozwala utrzymać stałą temperaturę ciała. Ma właściwości bakteriobójcze. Nie powoduje podrażnień. Jest miękka w dotyku – czapki wiosenne dla dzieci.

W marcu a także kwietniu, gdy pogoda za oknem bywa dość kapryśna dobrze byłoby zaopatrzyć się w czapki wiosenne dla dzieci dzięki czemu unikniemy przykrych „pamiątek” po spacerze w postaci czerwonego nosa czy kaszlu i uchronimy naszego bobasa przed chorobą. Na rynku spotkamy mnóstwo rozmaitych modeli. Każda mama znajdzie zatem coś dla swojej pociechy.