Kiedy i z jakiej przyczyny warto iść do fizjoterapeuty?

Kategorie Bez kategorii
Urazy i kontuzje mogą przydarzyć się nam każdego dnia.
Należy pamiętać, że osobą, jaka w największym stopniu odpowiadać będzie za nasz powrót do dawnej sprawności oraz formy, jest fizjoterapeuta.

Zwichnięcie kostki jest jednym z najczęstszych – w dodatku lekceważonych – urazów. Na nabrzękłą nogę stosujemy kompresy z octem, ażeby zminimalizować opuchliznę, obwiązujemy bandażem i oczekujemy, aż się zagoi. Fizjoterapeuci zgodnie powiadają, iż zwichniętego skokowego stawu powinno się poddawać rehabilitacji, albowiem niedoleczone zwichnięcie skokowego stawu może być podłożem do naderwania mięśni strzałkowych czy więzadeł kolanowych. W następnej kolejności możemy się spodziewać boleści w okolicach kręgosłupa.
Naturalne i ekologiczne mydło rzemieślnicze
Pamiętajmy, że nawet najbardziej błahy uraz powinien być skonsultowany ze specjalistą. Jego zadaniem jest zdiagnozowanie tematu, a później zaproponowanie ciągu zabiegów fizjoterapeutycznych. Z kolei fizjoterapeuta może prosić o wykonanie dodatkowych badań. W większości wypadków na tego typu urazu narzekają sportowcy. Kluby chcą, aby ich zawodnicy byli przez cały sezon w doskonałej formie, co w rezultacie prowadzić może do kontuzji. Rehabilitacja osób, które nie są sportowcami, polega w zasadzie na tym samym – konsultacji z ortopedą, zaś później rehabilitacji zaoferowanej przez fizjoterapeutę. Zadaniem fizjoterapeuty będzie odpowiednie dopasowanie ćwiczeń jak też ich natężenia, ażeby pacjent (polecamy implanty kraków) w optymalnym czasie wrócił do pełnej sprawności.

Interakcja między pacjentem a fizjoterapeutą jest w przebiegu rehabilitacji bardzo istotna. W czasie rozmowy będziemy w stanie przekazać specjaliście, na jakie obszary warto zwrócić wyjątkową uwagę oraz co nas boli.