Dopasuj kominek do swojego domu

Kategorie Bez kategorii
Gdy termometry pokazują nam coraz niższe temperatury, a wakacje zamieniają się pomalutku w gorące wspomnienie, pragniemy się przy czymś ogrzać. Nic tak lepiej nie rozgrzewa, jak trzaskający ogień z kominka.

kominek elektryczny

Autor: Optiflame/Glen Dimplex Polska
Źródło: Optiflame/Glen Dimplex Polska

Ogień jest z człowiekiem od pradawnych epok. Jest też metaforą domostwa i namiętnej miłości. Ma także funkcję terapeutyczną- wpatrując się w płomienie, relaksujemy się. Dlatego nie dziwi fakt, że mnóstwo ludzi decyduje się na zainstalowanie w swoim domu kominka.

Jeszcze do niedawna na tego typu luksus mogły sobie pozwolić jedynie osoby, które miały budynki jednorodzinne. Dzisiaj kominek może się znaleźć również w zabudowie rekreacyjnej i w domach wielorodzinnych. Nie mogą one przekraczać 12 metrów wysokości, ani mieć więcej niż 4 piętra.

Jeśli zechcemy mieć kominek w naszym mieszkanku, mamy do wyboru mnóstwo ciekawych projektów. Można postawić tradycyjny murowany kominek, który kojarzony jest z sielskimi klimatami. Ale dla pasjonatów bardziej awangardowych stylizacji też znajdzie się coś ciekawego. Mamy do wyboru tradycyjne kominki na drewno lub węgiel, kominki gazowe oraz na biopaliwo. Kolejnym krokiem jest wybór poszczególnych elementów. W pierwszej kolejności drzwiczki do kominka. W wielu sklepach, także tych w internecie, znajdziemy rozmaite rodzaje, w każdych cenach.

Szyba kominkowa Robax to również dużo pomysłów. Pamiętajmy, aby była odporna na wysokie temperatury i atestowana. Na rynku dostępne są już rodzaje samooczyszczające się. Niezwykle modne jest także szkło gięte. Może być ono wygięte po łuku, pod kątem albo w formie trapezu. Producenci robią tego typu szkło dostosowane do naszych indywidualnych wymagań. Powinniśmy też nabyć odpowiednie akcesoria do kominka. Narzędzia kominkowe, czy ekspozytory kartonowe na opał dobrze wyglądają w takim samym stylu.Dla jednych kominek jest metaforą domowego ciepła. Dla innych- luksusu. A dla niektórych to kiczowaty przedmiot, który pokazuje brak gustu u gospodarzy. Prawda zapewne jest gdzieś pośrodku.