Masz dość tapet oraz malowania ścian? Wybierz coś innego. Warto sprawdzić dostępne propozycje

Kategorie Bez kategorii
Jak będziemy mieli już dosyć malowania oraz tapetowania ścian możemy skorzystać z innego sposobu, dajmy na to skorzystać z paneli na ścianę. W tej dziedzinie jest naprawdę duży wybór kolorów, odcieni oraz wzorów, więc możemy je dopasować do każdego wnętrza, koloru mebli lub armatury w łazience.

Tapicerka

Autor: Chez Mummy
Źródło: http://www.flickr.com
Panele ścienne tapicerowane są lekkie i łatwe do zamontowania. Ten, kto nie boi się prac remontowych może spróbować je samemu założyć. Zaletą współczesnych paneli jest możliwość połączenia ich pod różnymi kątami, do tego inne ich części ozdobne, jak listwy, cokoły lub narożniki sprawiają, że możliwe jest ich estetyczne wykończenie. Każdy rodzaj paneli możemy montować jednocześnie na powierzchniach betonowych, murowanych, jak również drewnianych. Przy tym, łatwe do założenia są na pewno moduły ścienne tapicerowane, z którymi większość z nas sobie da radę.

Panele drewnopochodne robione są z płyt MDF, które są pokryte jednostronnie folią dekoracyjną, inaczejdekorem. Dopełnieniem paneli są listwy (producent listew PCV) wykończeniowe z płyty profilowanej MDF, oklejone takimi samymi panelami co folia dekoracyjna. Dobre są do pomieszczeń, które nie są skazane na długotrwałe działanie wilgoci.

Ze względy na wysoką estetykę są doskonałym materiałem wykończeniowym pomieszczeń mieszkalnych. Są odpowiednią izolacją akustyczną oraz termiczną. Wierzchnia warstwa paneli drewnopochodnych jest odporna na ścieranie i zarysowania. Nie potrzebujemy do niej ani konserwacji, ani odmalowywania. Panele oraz listwy są łatwe do utrzymania w czystości. Zakurzone można wyczyścić szmatką lub odkurzaczem, większe zabrudzenia można usuwać szmatką nasączoną płynem do czyszczenia powierzchni drewnianych.

Panele z tworzyw sztucznych produkowane są w formie cienkościennych zamkniętych profili wzmocnionych w środku żebrami. Z zewnątrz powierzchnie paneli pokrywają zgrzane trwale z tworzywem dekoracyjne folie, w jednym kolorze, ale również z wybranym szablonem. Panele z PCV są odporne na wodę, dlatego nadają się doskonale do aranżacji kuchni i łazienki.

Są również odporne na działanie substancji chemicznych, które są zawarte w choćby w jedzeniu. Nie niszczeją za sprawą częstego sprzątania z dodatkiem powszechnie wykorzystywanych detergentów. Tworzywo z którego są zrobione jest w pełni bezpieczne w użyciu wewnątrz takich pomieszczeń jak pralnie czy garaże.