Przez wiele długich lat w domach dominowały blaty wykonywane z różnego rodzaju laminatów. Trend ten mimo wszystko powoli zaczyna mijać, coraz częściej kupujemy blaty z kamienia. Jakie są plusy takich blatów? Z czego się je produkuje? Naturalny kamień zagościł obecnie nie jedynie w naszych ogrodach, ale również w naszych wnętrzach. W szczególności szybko trafił on do naszych kuchni.

urządzona kuchnia

Autor: rochelle hartman
Źródło: http://www.flickr.com
Znacznie chętniej blaty do kuchni wykonywane są właśnie z naturalnego kamienia. Pośród nich przeważają blaty granitowe. Oferowane blaty granitowe mają bardzo wiele zalet. Generalnie są niezwykle trwałe – .

Poświęć chwilę i sprawdź tu meble na wymiar warszawa dodatkowe informacje na opisywany temat – one na pewno Cię zaciekawią, zatem nie czekaj za długo:)

Mogą być uodpornione na zarysowania, wilgoć i wycieranie. Nadają się nie jedynie jako blaty mebli kuchennych, lecz także mebli w łazience. Mogą być stosowane na szafkach umieszczonych bardzo blisko kuchenek gazowych, czy elektrycznych. Kamień, czyli także granit będzie bowiem elementem bezpiecznym. To skała, jaka występuje nie jedynie w znanym popielatym kolorze. Bez trudu można więc dostać blaty w kolorze beżowym, w rozmaitych odcieniach koloru czarnego, a nawet zielone bądź błękitne.

blat kuchenny

Autor: Mebel Rust
Źródło: Mebel Rust
Materiał ten będzie zazwyczaj uwzględniany nie tylko do dekoracji, lecz również w dziale budownictwa. Kilka z naturalnych kamieni bogatych jest w węglan wapnia. Węglan wapnia to składnik dolomitów, koralu i kredy. Węglan wapnia to także budulec kalcytu. W budownictwie często wykorzystywany jest wapień. W chwili obecnej z tego składnika powstają materiały ścienne zewnętrzne budynków.

Zainteresowały Cię wiadomości zaprezentowane w tym serwisie? Jeśli tak, to kliknij tu i odkryj stronę, która też Cię się spodoba.

Chętnie wykorzystują go także rzeźbiarze. Sporo skał bogatych w wapień możemy spotkać na obszarze Jury Krakowsko-Częstochowskiej, na obszarze Gór Świętokrzyskich oraz na Roztoczu oraz Lubelszczyźnie. Materiał ten niezwykle łatwo ulega erozji oraz wietrzeniu. Wędrując po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej spotkamy z pewnością wapienne ostańce, inaczej wzniosłe samotnie skały, często wyszczególniające się nietypowymi kształtami – WKG Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.. Niezwykle znaną samotną skałą wapienną będzie Maczuga Herkulesa, którą mamy okazję oglądać w Ojcowskim Parku Narodowym.