Jakie przedmioty mają studenci na kierunku kosmetologia?

Kategorie Bez kategorii
Studia na kierunku dotyczącym kosmetologii to wydział, który ma na celu wykształcenie specjalistów, którzy będą zajmować się korygowaniem albo przywracaniem urody. Ten wydział jest połączeniem m.

in. chemi, biologii molekularnej, bromatologii czy też dużej ilości innych gałęzi edukacji.
chleb

Autor: Connie Ma
Źródło: http://www.flickr.com
kosmetologia

Autor: Tymbark
Źródło: Tymbark
Zdolności, które musi mieć każdy kandydat, to umiejętności ręczne, wyczucie estetyczne czy też komunikatywność. Bardzo ważne jest także to, żeby osoba, która ubiega się o przyjęcie na tego typu kierunek nie posiadała poważnej wady wzroku lub wady postawy. To ważne, gdyż kosmetolog większość czasu będzie spędzać w pozycji stojącej nad Pacjentem. Na pierwszym roku program składa się z takich przedmiotów jak m.in.: anatomia, biochemia, chemia surowców kosmetycznych czy też patofizjologia.
Na kolejnym roku z kolei dochodzą także przedmioty z związane z medycyną.

Te ciekawe posty posiadają swoją kontynuację. Chcesz się z nią zapoznać? Więc idź do serwisu (https://psycholog-seksuolog.com/rezerwacja/) i tam rozkoszuj się frapującymi wątkami.

Na finalnym, trzecim roku studiów licencjackich, słuchacze przygotowują się do obrony swojej pracy dyplomowej, która jest złożona z części teoretycznej i części praktycznej (dla przykładu wykonanie zabiegu, przygotowanie kosmetyku). Słuchacz kierunku kosmetologia przygotowywany jest także do tego typu prac jak: wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych, upiększających, terapeutycznych, obsługiwanie urządzeń stosowanych w kosmetyce, wykorzystując projektowanie i stosowanie różnorodnych preparatów kosmetycznych oraz rozpoznawanie czy charakteryzowanie typów skóry. Specjalizacje, które są oferowane na kierunku kosmetologia to m.in. zarządzanie w świadczeniach kosmetycznych, SPA & wellness, żywienie w kosmetologii, podologia czy też wizaż oraz stylistyka odnowa biologiczna.

Absolwent kosmetologii jest przygotowywany do pracy w salonie kosmetycznym, w gabinecie odnowy biologicznej, w zakładach perfumeryjnych, w placówkach naukowych, w których przeprowadzane są badania nad efektywnością produktów do pielęgnacji ciała, w szkołach kosmetycznych, różnych redakcjach pism o problematyce dotyczącej kosmetologii.