W jaki sposób uprawiać chryzantemy w ogrodzie?

Kategorie Bez kategorii
Chryzantemy są to jedne z najbardziej popularnych jesiennych kwiatów. Naprowadzamy jak uprawiać chryzantemy w ogrodzie i co robić, ażeby chryzantemy pięknie kwitły każdego roku.
Uprawa chryzantem.

Kalendarz

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Chryzantemy są to roślinki wieloletnie z rodziny astrowatych. W ogródku rośliny owe zazwyczaj dorastają do 60 centymetrów wysokości i mają podniesiony, gęsty pokrój. Wytwarzają specyficzne, pierzasto powcinane listowie. Kwiatki, zależnie od gatunku, mogą się różnić formatem, kształtem a także barwą. W handlu osiągalne są chryzantemy o różnych kwiatostanach: pojedynczych, półpełnych, kulistych, anemonowych, igiełkowych. Zróżnicowana jest także ich barwa: od białej, poprzez przeróżne odcienie pomarańczowej a także pąsowej, do koralowej – zasięgnij porady od specjalistów.
Chryzantemy ogrodowe są to roślinki względnie proste w uprawie, o ile zapewni im się odpowiednie warunki. Najlepiej rosną na stanowiskach słonecznych, w żyznym, przepuszczalnym podłożu o odczynie zasadowym. W okresie uprawy należy uważać, aby nie zalewać korzeni – nazbyt obfite podlewanie może prowadzić do ich gnicia jak też wystąpienia chorób grzybowych.

Wiedz, że nasze odsyłacze prowadzą jedynie do najbardziej interesujących portali, na jakich znajdziesz tylko wartościowe informacje.

Chryzantemy źle reagują także na zbytnie przesuszenie – kwiecia wtedy błyskawicznie więdną. Nawożenie chryzantem powinno być mocne – szczególnie przed i w okresie kwitnienia. Chryzantemy ogrodowe sadzi się na stałe miejsca poczynając od maja aż do jesieni. Świetne wyniki daje uprawa w pojemnikach – tu dostaniesz sadzonki.

Po przekwitnieniu pędy można skrócić, natomiast roślinki przenieść do chłodnego, jasnego pomieszczenia. Wówczas podlewanie ogranicza się do nieodzownego minimum. Odmiany drobnokwiatowe są bardziej odporne na niską temperaturę od odmian o dużych kwiatach.