Wieloetapoty proces wytwarzania dedykowanych tworzyw takich jak np. prolab65, wytwarzanych przez odlewnictwo

Kategorie Bez kategorii
Maszyny odlewnicze są bardzo wyspecjalizowanym sprzętem, który potrzebuje odpowiednich tworzyw i procesów technologicznych w trakcie wytwarzania. Wysokiej jakości systemy hydrauliczne w komplecie ze stalą o wysokiej trwałości umożliwiają przenoszenie ogromnych ciężarów, które nie byłyby możliwe do przetransportowania żadną inną metodą. Każdy, nawet najdrobniejszy element musi spełniać stawiane mu wymogi.

Proces wytwarzania

Proces produkcyjny zaczyna się od wykonania wszelkich szczegółów maszyny. Najczęściej wymaga to zatrudnienia paru osobnych fabryk produkujących części z metalu.

huta

Źródło: pixabay.com

Nie każda firma, tak jak PREC-ODLEW sp. z o.o., posiada technologię pozwalającą na obróbkę każdego tworzywa. Może więc się zdarzyć, że jeśli zdecydujemy się na innego wykonawcę produkcja się rozłoży: jeden zakład wyprodukuje odlewy żeliwne, a oddzielny zajmie się odlewami ze stali. Największy problem sprawia stal o podwyższonej trwałości, z której wytwarza się części, które są narażone na duże przeciążenia. Tworzenie elementów z takiego tworzywa wymaga konkretnego certyfikatu firmy zajmującej się produkcją. Przykładowo: ładowarka wykonana jest z kilku tysięcy części o różnym stopniu wytrzymałości. Żeby maszyna wózek widłowy nissan części była stabilna i trwała, jej masa musi być odpowiednio wysoka. Dodatkowo już w fazie projektowania powinna mieć wytworzone makiety poszczególnych części aby jak najlepiej zbadać zachowanie poszczególnych części, ich wymiary itd. Idealnym surowcem do tworzenia tego typu modeli jest prolab65, który charakteryzuje się stabilnością wymiarową oraz jednolitością struktury – więcej na . Jest to bardzo istotne, gdyż ładowarka tej klasy waży w przybliżeni 18 ton bez załadunku. Dzięki takiej masie, maszyny są w stanie kopać w twardej nawierzchni.

Mechanizm hydrauliczny jest na tyle wydajny, że przy takim ciężarze ładowarka jest w stanie jednorazowo przenieść 7 ton materiału budowlanego. Do przerzucenia takiej ilości ziemi z wykorzystaniem łopat, grupa wykwalifikowanych robotników potrzebowałaby około godziny.