Nieco pomysłów na aranżację naszej kuchni – krótki poradnik

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Nowa kuchnia po renowacji przeważnie stanowi co najmniej reprezentacyjną część mieszkania. Kiedyś pomieszczenie to potrzebne było wyłącznie do sporządzania w odosobnieniu posiłków dla członków rodziny, natomiast dzisiaj stanowi centralny punkt mieszkania i ma służyć jak teren do spełniania swoich fantazji, nie tylko kulinarnych lecz również aranżacyjnych. Zdecydowana przemiana roli kuchni w ciągu ostatnich parunastu lat jest związana z tym, że pomieszczenie to zostało jak gdyby otwarte na część salonową mieszkania.

kuchnia

Autor: Jeremy Levine
Źródło: http://www.flickr.com
W związku z tymrzecz jasna musiało zostać przerobione w taki sposób, by poza funkcją bardzo elementarną wypełniała również zadanie ozdoby domu. Na przestrzeni lat rolę dekoracyjną starano się spełniać przez zestawianie razem odpowiednio dobranych kolorystycznie i wzorcowo mebli oraz okładzin ściennych. Płytki ceramiczne na ścianie oraz drewniane meble istotnie mogą korzystnie ze sobą wyglądać, jednak brak im lekkości i nasyconych barw. Dodatkowo w pomieszczeniu kuchennym wszystkie powierzchnie są mocno narażone na systematyczne zachlapywanie oraz działanie tłuszczu. Porowate powierzchnie kafelków oraz fug oraz delikatne fronty mebli trudno z tego wyczyścić. Z tego powodu od dawna szuka się kolejnych rozwiązań, które pomagają uniknąć takich sytuacji.

okap kuchenny

Autor: Goedeker’s
Źródło: http://www.flickr.com

Na ratunek przychodzą projekty wykonywania ze szkła okładzin oraz frontów meblowych.

Nie możesz się doczekać nowych ciekawych treści na ów temat? Mamy do Ciebie dobrą informację – kliknij aplusdesign małopolsk w podany link i ciesz się tekstem.

Szkło w kuchni jak , kojarzące się jakiś czas temu jedynie z szybami w oknach, idealnie sprawdziło się wszędzie tam, gdzie wymagane jest dokładne dbanie o czystość (dobre ścierki). Odpowiednie mieszanki formowane w cienkie idealnie gładkie tafle szklane pociągane są od wewnętrznej strony lakierem, albo mogą być zadrukowywane. Z tak przygotowanych płyt a się wykonywać zarówno duże powierzchnie okładzin ściennych, drzwi, a nawet podłogi.

Odpowiednia technologia produkowania szkła lacobel sprawia, że tafle łączą się ściśle ze sobą, przez co nie ma konieczności stosowania nieestetycznych fug jako wypełniacza luk. Piękna, żywa kolorystyka i trwałość barw powodują, że lacobel jest coraz bardziej pożądanym materiałem do wykończeń.