Jak optycznie zwiększyć nasze cztery kąty?

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Aranżując wnętrze naszego mieszkania zwykle zwracamy uwagę na to, byśmy mieli odczucie jak największych przestrzeni, gdyż w niewielkich pomieszczeniach zwykle czujemy się niedobrze – zwłaszcza jeśli powierzchnię mamy dzielić z innymi domownikami .

drzwi szklane

Autor: Villa Glass Studio
Źródło: Villa Glass Studio
Jeżeli mamy do dyspozycji stosunkowo mało miejsca, można w sposób wizualny zwiększyć wnętrze. Rozwiązaniem może być szkło w domu na przykład panele szklane – Wystarczy bowiem wstawić między dwoma pomieszczeniami szklane drzwi, i już powierzchnia zdaje się większa (zachowujemy równocześnie pierwotną funkcjonalność łączonych pomieszczeń). Przykładem może tu być połączenie pokoju do pracy z pokojem dziennym. W przypadku potrzeby możemy gabinet odgrodzić od reszty domostwa, pozwalając jednak by urzędujący tam człowiek mógł w każdej chwili spojrzeć do pomieszczenia za drzwiami. Tworzywo z którego zrobione jest szkło w domu stosowane w konstruowaniu drzwi to szkło hartowane. To dlatego, by używanie drzwi nie stanowiło niebezpieczeństwa. Trudno jest podobne drzwi stłuc, a jeśli już do tego dojdzie stłuką się na drobniutkie kawałki nie stanowiące zagrożenia. Szkło w domu może również przybrać formę wytwornego żyrandola lub elementów balustrady prowadzącej z najbardziej reprezentacyjnej części domostwa na przykład na kondygnację gdzie znajdują się pokoje gościnne lub też prywatna strefa mieszkania. Doskonałą propozycją użycia szkła może być również oszklona weranda.

szklane dekoracje

Autor: paulr.ca
Źródło: http://www.flickr.com

Nie tylko wizualnie zwiększy nam ona pomieszczenie znajdujące się za nią, ale również w zimowe dni (jeśli będzie zamknięta) pozwoli nam komfortowo odpocząć, wypić kawusię czy delektować się lekturą. Dla tych z osób które dysponują cokolwiek większą powierzchnią do wykorzystania jeszcze lepszym pomysłem może być ogród zimowy, a więc pomieszczenie ze szkła w którym – dzięki systemowi ogrzewania – można uprawiać przez cały rok roślinki tropikalne. Takowe rozwiązanie na pewno docenimy kiedy spadnie śnieg a my będziemy cieszyć się widokiem dekoracyjnych odmian storczyków. Rzecz jasna zastosowań w których warto użyć szkło w domu jest jeszcze sporo. Ogranicza nas tutaj jedynie nasza fantazja a także – w coraz mniejszym stopniu – wymagania technologiczne produkcji szkła. Nie wszystko bowiem da się wykonać z tego surowca. Więcej szkła i o szkle dowiesz się pod tym adresem: . szklane – hiperłącze do serwisu