Nawet jeżeli ufamy przede wszystkim we własny gust, chcemy, żeby nasi goście uznali trud, jaki włożyliśmy w planowanie wystroju i oświetlenia salonu. Dlatego decyzje dotyczące doboru takich fragmentów wystroju pokoju dziennego jak meble, kobierce czy żyrandol podejmujemy najczęściej powoli i w sposób przemyślany.

Co jednak, jeśli nie bardzo wiemy, jakie lampy do salonu będą najlepsze do naszego wnętrza? Jakim sposobem dobrać żyrandole (więcej na stronie) nowoczesne tanie (więcej: żyrandole nowoczesne tanie), lampy podłogowe oraz kinkiety, które zaakcentują atuty pokoju i go udekorują? Czy są jakieś proste reguły, dzięki którym oświetlenie do salonu będzie zawsze odpowiednie?

ciekawy żyrandol

Autor: rosmary
Źródło: http://www.flickr.com

Zawsze, gdy nie czujesz się pewnie na danym gruncie – nie inaczej będzie w wypadku planu oświetlenia mieszkanka – wskazane jest poprosić o wsparcie fachowca. Lampy do salonu, w szczególności kiedy ich koszt jest niebagatelny, możesz wybrać przy pomocy architekta wnętrz. Wybierając tanie żyrandole nowoczesne można także poprosić o wsparcie pracownika marketu z oświetleniem albo napisać maila do działu wsparcia sklepu on-line z lampami, zobacz: Być może doradzi on, że w naszym wypadku lampa wisząca będzie znacznie lepsza niż plafon. Pomoże również wybrać żyrandol, jaki nie przytłoczy nawet niewielkiego wnętrza, a nawet spowoduje, iż nasz salon będzie wyglądał na bardziej okazały.

żyrandol

Autor: Faruk Ateş
Źródło: http://www.flickr.com

By wydobyć z naszego pokoju dziennego wszystko, co najpiękniejsze, wybierajmy lampy do pokoju dziennego, mając na względzie jego wielkość, wysokość sufitu i intensywność światła słonecznego.

Jeżeli nasz pokój dzienny umiejscowiony jest od południa, przez większość dnia będzie w nim wtenczas jasno i być może plafony bądź żyrandole wiszące w ramach górnego oświetlenia wystarczą. Mogą do nich dołączyć wówczas lampy podłogowe bądź kinkiety. Salon północny aż prosi się o duży żyrandol albo lampy kryształowe, które dobrze rozpraszają blask i rozjaśniają nawet najbardziej ciemne pomieszczenie. W wypadku małych wnętrz dobrze jest pomyśleć o dużym lustrze na ścianie jak też ulokować w pobliżu oprawę typu lampa zwisająca, jaka na dodatek wizualnie zwiększy pomieszczenie. W lecie natomiast wspaniale sprawdzi się żyrandol z wiatrakiem – żyrandol z wiatrakiem.