Kuchnia powinna być przede wszystkim przestronna i praktyczna, lecz wcale nie wyklucza to zamieszczenia w niej niebanalnych ozdób i dekoracji, jakie spowodują, że pomieszczenie zmieni się nie do poznania. Przez mnóstwo lat za bardzo pożyteczne rozwiązanie do kuchni uznawano płytki ceramiczne. Dzisiaj jest sposobność wymienić je na bardziej efektowne panele ze szkła.

szkło

Autor: John Shepherd
Źródło: http://www.flickr.com

Panele szklane do kuchni z Warszawy można instalować bezpośrednio na otynkowaną ścianę, między szafki kuchenne, zamiast płytek w toalecie, bądź jako obraz szklany na ścianę. Dzięki wdrożeniu podwójnej szyby grafika jest zawsze bezpieczna, nie jest narażona na bezpośrednie działanie spoiwa, bądź wody. Panel ścienny do kuchni jest tak samo mocny jak płytka, wystarczy przetrzeć go wilgotną ściereczką, by pozbyć się zanieczyszczeń, nie powoduje także większych trudności przy montowaniu, a wygląda o wiele bardziej efektownie – Zobacz tu: . Panele kuchenne jest możliwość zamawiać w umownym formacie, kolorach, można na nie nadrukować malutkie wzorki, bądź sporządzić z nich bardzo efektowną mozaikę.

Szkło nad blatem w kuchni można przytwierdzić na trzy sposoby, na szynach, na śruby i dystanse, lub na klej. Ażeby mieć pewność, że nasze panele będą świetnie i bezpiecznie zamontowane, powinno się zamówić usługi szklarskie – tu odnajdziesz więcej: wpis. Do montowania paneli na szynach można kupić gotowy komplet, w którego skład oprócz szklanych paneli wchodzą listwy montażowe, oraz klipsy montażowe. Dolną szynę przykleja się klejem montażowym do blatu, górną mocuje na klipsach montażowych przytwierdzonych do ściany kołkami. W tak zamocowane szyny (szyny podtynkowe) wystarczy wsunąć płyty szkła. Aczkolwiek jest to wykonalne tylko wtedy, gdy do ściany nad blatem jest dojście choć z jednego boku.

Montaż szkła na klej jest metodą dla tych, którzy nie chcą, żeby było widać wszystkie fragmenty zamocowania. Dzięki przeznaczeniu specjalistycznych bezbarwnych klejów, miejsca klejenia są niewidoczne. .

szkło

Autor: Markus Spiske
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy szyby zamontujemy na dystansach, są one całkiem mocno odsunięte od ściany. Nie można wówczas uszczelnić przerw między szybami, także między szybą a blatem. Musimy koniecznie wybierać szkło bezpieczne (>więcej<), albo zbrojone, ponieważ w taki sposób zamontowaną szybę łatwiej stłuc. Pozytywem jest to, że zdołamy pod nią zainstalować oświetlenie.