Idealny sposób na ćwiczenia z osobami niepełnosprawnymi i nie tylko

Kategorie Bez kategorii
Od dawna wiadomo, że zwierzęta są w stanie pomóc w odpowiednim rozwoju maluszków i mogą też pomóc w pewnego rodzaju odstresowaniu się ludziom starszym. Między innymi z tego powodu w wielu mieszkaniach są zwierzęta.

Nie chodzi jedynie o zmobilizowanie dzieci do np. systematycznego wyprowadzania psiaka, ale zwierzę sprawia, że w mieszkaniu panuje całkiem inna atmosfera. We wspieraniu koordynacji psycho-ruchowej najlepszym zwierzęciem okazuje się koń. Koń jest idealnym dodatkiem do rehabilitacji. Taka profesjonalna hipoterapia może zdziałać cuda. Koń staje się dla pacjenta, prawie tak samo ważny, jak pies przewodnik dla osoby niewidomej. Oczywiście nie oznacza to, że dziecko, które nie ma pełnej sprawności ruchowej ma prowadzać ze sobą wszędzie kucyka. Chodzi, o to, że dziecko będąc na koniu czuje się bezpiecznie. Takie zajęcia są bardzo ważne dla osób z różnego typu problemami. Hipoterapia idealnie wspiera różne inne rehabilitacje. By hipoterapia miała sens dobrze, żeby dziecko regularnie korzystało z takich zajęć.

Hobby, które ratuje życie
Każda osoba, która nie miała nigdy okazji jeździć konno powinna, natychmiast to zmienić. Każda stadnina koni ma szkółkę jeździecką i posiada w swojej ofercie możliwość wykupienia nawet kilkudziesięciu minut ma początek. A Ci, którzy uważają, że jazda konna nie jest dla nich i mają pewne obawy, powinny pomyśleć o hipoterapii, czyli o ludziach, którzy mimo swej niepełnosprawności jeżdżą konno. Nie powinniśmy się obawiać, konie wyczuwają strach, trzeba po prostu trochę pobyć w stadninie by poczuć tą siłę, która płynie od tych zwierząt. Ludzie pracujący w stadninie wytłumaczą nam w jaki sposób się zachować siedząc na koniu. Poza tym nikt nas samych nie zostawi.

Na początku będziemy prowadzeni przez kogoś. A jeśli nadal będziemy się bać, to nawet przez całą lekcję będziemy mieli obok siebie kogoś do pomocy. Z czasem przyzwyczaimy się do siodła. Strach z każdą minutą będzie mniejszy i niemalże na sto procent będziemy chcieli wrócić na następną lekcję. Konie są w stanie uspokoić nawet najbardziej nerwową osobę. Tak, więc jeśli nie mamy chwili by w codziennym dniu wziąć oddech i rzeczywiście się odprężyć to pójście do stadniny będzie świetnym rozwiązaniem – stadnina koni Iskra to miejsce, gdzie naprawdę możemy zapomnieć o kłopotach dnia codziennego. I co niezmiernie istotne, dla konia horseware nie jest ważne czy ktoś jest bogaty, czy biedny, czy zdrowy, czy chory, te zwierzęta wszystkich traktują tak samo

.