O nowoczesnym wyposażaniu domowej łazienki bądź toalety, czyli jak praktycyzm łączy się z modą

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
O nowocześnie urządzonej łazience marzą głównie ci, którzy zauważają, że najwyższa pora rozpocząć generalny remont tego pomieszczenia, a także ci, którzy odnowili go parę ładnych lat temu. W przeciągu dekady pojawiły się całkowicie inne technologie – dzięki nim codzienna kąpiel lub poranna toaleta stały się o wiele przyjemniejsze. I pomimo tego że zakup płytek, armatury i sanitariatów, a także funkcjonalnych gadżetów pociąga za sobą wielkie koszty, to niektórzy gospodarze nie chcą albo po prostu nie muszą liczyć się z dużymi wydatkami – przecież z łazienki albo toalety każdego dnia korzysta cała rodzina.

Brodzik półokrągły Standard Plus

Autor: Sanitec KOŁO

Odnowienie łazienki trzeba niekiedy zacząć od przeróbek, ponieważ obecnie stawia się głównie na funkcjonalne rozwiązania.

Spodobał Ci się ten tekst? Więc na pewno masz chęć przeglądnąć coś jeszcze. Jeżeli tak, to wejdź w podany link i idź do źródła (http://plytki-lazienki.pl/_blog/112-Najlepsze_sposoby_na_zatkany_odplyw_wanny.html). Przyjemnego czytania!

Zmiana rozmieszczenia kranów czy odpływów bywa obowiązkiem, zwłaszcza jeśli pomieszczenie ma niedużą powierzchnię i trudno zmieścić wszystkie niezbędne sprzęty. Dodatkowo moda ciągle się zmienia i aktualnie np. montowanie prysznica jest w Polsce już standardem. A jeżeli ktoś nie planuje rezygnować z montażu wanny, to powinien wiedzieć, że producenci nie zapominają o takich oczekiwaniach i na rynku dostępne są również modele łączące obie wspomniane funkcjonalności.

Głowica natryskowa Deante Primo, deszczownica

Autor: DEANTE
Źródło: DEANTE

Cechą rozpoznawczą nowoczesnych łazienek jest obecność akcesoriów o nietypowych kształtach. Umywalka może więc wyglądać jak kuchenna misa, z kolei szafka umywalkowa do złudzenia przypomina mebel ładne meble z zeszłej epoki. Wielką rewolucję przeszły też kabiny prysznicowe. Choć tradycyjne brodziki prostokątne są nadal dostępne, to ogromnym zainteresowaniem klientów cieszą się obecnie kabiny bez brodzika bądź modele z hydromasażem. Gdy ten luksus jest poza zasięgiem, to dobrym pomysłem jest wykorzystanie innych, choć rzecz jasna już nie tak przyciągających wzrok rozwiązań – dla przykładu deszczownice idealnie zastępują tradycyjną słuchawkę bądź stają się jej uzupełnieniem.

Najróżniejsze akcesoria stają się dzisiaj obowiązkowym elementem aranżacji wnętrz. A w mieszkalnych łazienkach lub toaletach wzrok przykuwają: sufitowe suszarki, oryginalne oświetlenie ledowe czy ciekawie prezentujące się półki na kółkach. Z uwagi na dużą dostępność towaru istotne znaczenie wydaje się mieć tutaj kreatywność aranżera.