O nowoczesnym wyposażaniu domowej łazienki bądź toalety, czyli jak praktycyzm łączy się z modą

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
O nowocześnie urządzonej łazience marzą głównie ci, którzy zauważają, że najwyższa pora rozpocząć generalny remont tego pomieszczenia, a także ci, którzy odnowili go parę ładnych lat temu. W przeciągu dekady pojawiły się całkowicie inne technologie – dzięki nim codzienna kąpiel lub poranna toaleta stały się o wiele przyjemniejsze. I pomimo tego że zakup płytek, armatury i sanitariatów, a także funkcjonalnych gadżetów pociąga za sobą wielkie koszty, to niektórzy gospodarze nie chcą albo po prostu nie muszą liczyć się z dużymi wydatkami – przecież z łazienki albo toalety każdego dnia korzysta cała rodzina.

Brodzik półokrągły Standard Plus

Autor: Sanitec KOŁO

Odnowienie łazienki trzeba niekiedy zacząć od przeróbek, ponieważ obecnie stawia się głównie na funkcjonalne rozwiązania. Zmiana rozmieszczenia kranów czy odpływów bywa obowiązkiem, zwłaszcza jeśli pomieszczenie ma niedużą powierzchnię i trudno zmieścić wszystkie niezbędne sprzęty. Dodatkowo moda ciągle się zmienia i aktualnie np. montowanie prysznica jest w Polsce już standardem. A jeżeli ktoś nie planuje rezygnować z montażu wanny, to powinien wiedzieć, że producenci nie zapominają o takich oczekiwaniach i na rynku dostępne są również modele łączące obie wspomniane funkcjonalności.

Głowica natryskowa Deante Primo, deszczownica

Autor: DEANTE
Źródło: DEANTE

Cechą rozpoznawczą nowoczesnych łazienek jest obecność akcesoriów o nietypowych kształtach. Umywalka może więc wyglądać jak kuchenna misa, z kolei szafka umywalkowa do złudzenia przypomina mebel ładne meble z zeszłej epoki. Wielką rewolucję przeszły też kabiny prysznicowe. Choć tradycyjne brodziki prostokątne są nadal dostępne, to ogromnym zainteresowaniem klientów cieszą się obecnie kabiny bez brodzika bądź modele z hydromasażem. Gdy ten luksus jest poza zasięgiem, to dobrym pomysłem jest wykorzystanie innych, choć rzecz jasna już nie tak przyciągających wzrok rozwiązań – dla przykładu deszczownice idealnie zastępują tradycyjną słuchawkę bądź stają się jej uzupełnieniem.

Najróżniejsze akcesoria stają się dzisiaj obowiązkowym elementem aranżacji wnętrz. A w mieszkalnych łazienkach lub toaletach wzrok przykuwają: sufitowe suszarki, oryginalne oświetlenie ledowe czy ciekawie prezentujące się półki na kółkach. Z uwagi na dużą dostępność towaru istotne znaczenie wydaje się mieć tutaj kreatywność aranżera.