W jaki sposób wybrać właściwe meble łazienkowe?

Kategorie Bez kategorii
Łazienka jest pomieszczeniem, w którym najczęściej nie będzie większych mebli. Projektując ją raczej się zwraca uwagę na umywalki, wanny i płytki na ścianach, a zdecydowanie mniej na kilka małych szafek. A przecież nie ma żadnego problemu, żeby w ogólną koncepcję łazienki włączyć również meble, dobierając je kolorystycznie i stylistycznie do ogólnej koncepcji.

Do niedawna jeszcze, kiedy takiego wyboru nie było, panowały meble do łazienki w bieli. Lecz w obecnych czasach łazienkowe meble coraz bardziej przypominają te, które są wstawiane do pokojów gościnnych. W praktyce kupić je można w dowolnej kolorystyce, do zrobienia szafkowych korpusów użyć można jednej z kilkudziesięciu płyt drewnopodobnych. Zaś frontów jest jeszcze większa ilość, w lepiej zaopatrzonych meblowych sklepach znaleźć można ich taki wybór, że samo oglądanie może zająć kilka godzin. Coraz popularniejsze zaczynają być również meble zrobione ze szkła, aluminium i metalu. Cechuje je ciekawa stylistyka i wzornictwo i idealnie będą się one nadawać do nowoczesnego domu.

Kupując meble do łazienki powinno się pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Rzecz jasna kolorystyka i styl dla wielu będą na pierwszym miejscu, ale trzeba mieć na uwadze fakt, że łazienka to wilgotne pomieszczenie. Słabo zabezpieczone przed działaniem wilgoci szafki po paru latach użytkowania ulec mogą uszkodzeniu, dotyczy to szczególnie miejsc które mogą mieć styczność z wodą, na przykład takich jak szafki pod umywalkę. Jeżeli taka szafka będzie wykonana z normalnej meblowej płyty, nie zabezpieczonej niczym, to starczy kilka razy wylać wodę i już zacznie pęcznieć. Z tego też powodu szafki takie muszą być albo wykonane z płyt które są odporne na wilgoć, lub odpowiednio zabezpieczone przed szkodliwym działaniem pary wodnej i wody.

Jeśli zaciekawiły Cię treści przedstawione na tej stronie, to z pewnością świetna witryna (http://www.elektryczne.eu/) także będzie dla Ciebie wartościowa.

Dobrym rozwiązaniem na przykład może być wymalowanie mebli specjalnymi farbami które porządnie mogą je zabezpieczyć, a przy tym zapewnią ciekawy, oryginalny wygląd. Powinno się pamiętać o takich zabezpieczeniach, gdyż dzięki temu meble (zdjęcia) mogą dłużej służyć..