Czym jest oranżeria? Sposoby na upiększenie Twojego domu. Kilka ciekawostek

Kategorie Poznaj
Ogrody zimowe stanowią coś w rodzaju wyjątkowo dużych ganków z tą różnicą, iż są one ogrzewane oraz ozdobne, toteż pozwalają na przesiadywanie w nich o każdej porze roku. Sama nazwa ogrody zimowe mówi o tym, iż możemy przesiadywać w nich gdy przyjdą zimowe mrozy i cieszyć się widokiem znajdującym się za dużymi oknami, czasem zajmującymi całą powierzchnię i pełniącymi rolę ścian.

odbitka - dom

Autor: Simon Samtleben
Źródło: http://www.flickr.com

Więc blisko takich ogrodów zasadzane są choinki oraz krzewy ozdobne, które niezwykle pięknie prezentują się oprószone śniegiem i można na nich zawiesić lampki choinkowe nim będą świeta Bożego Narodzenia. W niniejszych ogrodach można także przebywać w okresie lata, gdyż mają one odpowiednią wentylację, a do tego można wyposażyć je we wiatraki o różnorakich wielkościach.

Nie ociągaj się – naciśnij ten link schody na zamówienie i ciesz się zawartymi tam kolejnymi artykułami. Zapewne rozszerzą one Twoją znajomość rzeczy na ten temat.

Tym samym można we własnym ogrodzie czuć się tak, jakbyśmy przebywali na urlopie w jakimś ciepłym kraju.

Ogrody zimowe idealnie wyglądają na większych działkach, gdyż wówczas mogą zajmować dużo miejsca i są otoczone wielką ilością zieleni oraz różnymi kwiatami. Zatem warto w momencie wybierania działki pod budowę domu mieć na względzie fakt czy zechcemy wybudować przy nim także ogród zimowy. Kolor ścian i elewacji ogrodu zimowego będą dopasowane do koloru elewacji całego domu. Z reguły będzie on miał tak zwyczajnie białą czy brązową elewację, przypominającą kolor drewna, gdyż niniejsze kolory wydają się być niesłychanie stylowe. Większe okna (zobacz okna aluminiowe) umieszczone w ogrodzie zimowym będą służyły temu, aby był on właściwie oświetlony oraz nagrzewany słońcem. Potęgują one także wymiar estetyczny niniejszego ogrodu, gdyż umożliwiają to, aby można było podziwiać krzewy posadzone wokół takiego ogrodu w całej ich okazałości. Oranżerie ogrzewane są zwykle przy zastosowaniu ogrzewania podłogowego, czasami zamieszczane są w nich także tradycyjne kaloryfery, tym samym nawet w zimie jest w nich ciepło oraz przyjemnie – .

Na podłodze ustawiane są stoliki i krzesełka, jak również narożniki, na których mogą siadać wszyscy domownicy oraz razem zjadać różne posiłki. W niniejszych ogrodach nie będzie można pewnie spędzać całych nocy w czasie zimowym, lecz będzie można w nich przez kilka godzin oglądać telewizję i słuchać radia.

Może Cię zainteresować: