Opony – gdzie nabyć?

Kategorie Bez kategorii
Użytkowanie auta to trudna sprawa. Trzeba dbać o jego formę, by jazda była bezproblemowa i bezpieczna. Fundamentalne są rzecz jasna przeglądy silnika, skrzyni biegów i innych elementów, ale statystyka wskazuje, że najbardziej wrażliwym elementem są opony. Trzeba zawsze nie zapominać, by zakładać typy opon, które są przeznaczone do teraźniejszej pory roku, marki oraz wielkości auta.

Samochód, opony

Autor: iStock
Źródło: iStock
Olbrzymie pojazdy, które skonstruowane są do frachtu ciężkich ładunków na spore trasy, potrzebują założenia takiego specyficznego osprzętu, jak opony dostawcze. Wyróżniają się one robiącymi wrażenie parametrami – są solidniejsze niż zwyczajne opony, posiadają większe rozmiary i mogą przetrwać większy nacisk.

Opony terenowe 4×4 opony są przeznaczone dla aut, które podróżują po trudnych warunkach. Muszą być instalowane w autach ścigających się w ciężkich wyścigach terenowych. Wysokiej jakości opony terenowe pozwalają na jazdę nawet po miękkich drogach. W sklepach zobaczysz wiele różnych gatunków takiego ogumienia. Inne opony terenowe zamontowuje się, gdy samochód ma jeździć po piasku, inne opony terenowe, kiedy na trasie będzie dużo błotnistych przeszkód. O ile nie planujesz startu w profesjonalnych zawodach wyścigowych i lubisz wycieczki po twardych nawierzchniach, wybierz opony osobowe.

Opony osobowe, jak sama nazwa wskazuje, zakłada się w normalnych autach, które są przeznaczone do jazdy po twardych nawierzchniach. Opony osobowe są zazwyczaj trwałe, lecz nie muszą utrzymywać takiej wagi, jak w przypadku opon do aut dostawczych. Kluczowym parametrem, jaki posiadają opony osobowe, jest rzecz jasna przyczepność. Dobre opony osobowe powinny perfekcyjnie trzymać się drogi, tak aby podróż nawet w ulewie była bezpieczna dla jadących. Trzeba wiedzieć, że opony osobowe są sprzedawane w 2 podstawowych gatunkach – na lato i trudne, zimowe warunki. Każdy kierowca, który ceni swoje życie, zawsze powinien mieć zamontowane odpowiednie opony osobowe.