Łazienka to swoiste, kameralne i bardzo prywatne miejsce domu

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Łazienka bardzo często jest postrzegana jako ulubione miejsce w mieszkaniu. Istnieje ku temu sporo powodów. To w łazience, po ciężkim dniu pracy, możemy doznać wyjątkowego wytchnienia. Kuchnia jest sercem domu, salon towarzyską oazą, w sypialni spędzamy jedną trzecią swojego życia, natomiast łazienka – to z pewnością najbardziej intymne pomieszczenie oraz prawdziwe królestwo relaksu. Jak tu nie kochać łazienki? Długa, odprężająca kąpiel w wannie najczęściej działa cuda. Czy to nie oznacza bynajmniej, że łazienka z prysznicem to błąd? Czy mniejsze pomieszczenia, w których wanna po prostu nie miałaby szansy się zmieścić stanowią gorszą kategorię? Oczywiście, że nie.

łazienka z prysznicem

Autor: Plage Vinilos y Adhesivos
Źródło: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach także łazienka (dobra stron) z prysznicem może dobrze pełnić funkcję mini SPA. Jednakże, na co zwracają uwagę specjaliści od designu, urządzanie łazienki jest zwykle procesem wielofazowym. Prócz indywidualnych upodobań musi jednocześnie zawierać istotne elementy, skorelowane bezpośrednio ze swoim kluczowym zadaniem. Czy wybierzemy wannę, czy też będzie to łazienka z prysznicem – zależy to zwykle od paru czynników. Możliwości przestrzenne, liczba domowników, ich upodobania, styl życia, obecność dzieci, oraz wiele innych, często odpowiadają za to, jaki projekt ostatecznie wybierzemy.

Mnóstwo osób decyduje się na natrysk nie przemyślawszy uprzednio tej decyzji. Z czasem wychodzi na to, że łazienka (dobra stron) z prysznicem wcale nie była koniecznością. Należy jednakże zachować ostrożność, żeby nie zachwiać estetyki oraz symetrii tego ważnego miejsca w mieszkaniu. Ze względu na to, w mniejszych pomieszczeniach lepiej nie stosować masywnych urządzeń sanitarnych i płytek o dużych rozmiarach. Jeśli jednak już się na to zdecydowaliśmy, wiele zdziałać może dobór odpowiedniego światła. Na rynku jest cała masa innowacyjnych produktów, które pozwalają zaoszczędzić przestrzeń oraz nie utrudniają swobodnego poruszania się po łazience. Nawet najmniejszą łazienkę można przekształcić w bardzo komfortową.

Jeśli chodzi o konieczność zdecydowania się – wanna bądź prysznic, trzeba zadać sobie pytanie, czy nie ma możliwości pogodzić tych dwóch elementów. Sposobów jest wiele. Łazienka z prysznicem bynajmniej nie wyklucza wanny. Natomiast jeżeli boimy się o utratę przestrzeni, można zastosować odpowiedni szklany panel. W takiej sytuacji, przy każdej potrzebie wanna będzie mogła być przekształcana w natrysk. Wybór jest uzależniony głównie od indywidualnych przyzwyczajeń i preferencji lokatorów.