W jaki sposób dopasować buty, aby były wygodne i zdrowe dla naszych stóp

Kategorie Bez kategorii
Niezwykle istotne będą właściwie dobrane buty dla dziecka. Dziecko ma stopę prawie płaską. Gdy zaczyna chodzić, jego stópki zmieniają kształt i dostosowują się do nowych zadań. Buty dla dwu, trzyletniego malucha winny być o 5-6 mm dłuższe niż stópki, posiadać okrągłe noski, by paluszki miały miejsce. Konieczna będzie cholewka obejmująca kostkę. Najbardziej odpowiednie są buciki sznurowane.

Autor: Clarks
Buty dla dorosłego natomiast powinny być dopasowane w taki sposób, aby dało się ruszać palcami oraz aby do środka dopływało powietrze. Dobrze dobranych butów w zasadzie nie powinno się czuć na stopach. Muszą jednocześnie osłonić przed urazami jak też wychłodzeniem w zimne dni. Wyściółka musi dobrze absorbować wilgoć i pozwalać stopie oddychać. Wówczas noga się nie poci. Podeszwa ze sprężystego materiału amortyzuje wstrząsy, a miękka cholewka nie będzie zaburzać krążenia krwi.

Podologia to nauka która zajmuje się oceną wad, zdeformowań oraz schorzeń stóp. Najczęstsze niedomagania dotyczące stóp to tak zwany halluks oraz ostroga. () To najczęściej kobiety, które wkładają obuwie z wąskim noskiem oraz na dużych obcasach cierpią z powodu koślawych paluchów – halluksów. Skłonność do nich mają także kobiety z otyłością i płaskostopiem.

Silny ból powoduje także pięta z ostrogą, innymi słowy wyrośla, jakie tworzą się od spodniej strony kości piętowej. Uciskają one ścięgna jak też więzadła .

Zainteresowały Cię informacje zamieszczone w tym miejscu? Jeżeli tak, to kliknij tu i odkryj stronę, która także Cię się spodoba.

Ból może być tak dotkliwy, iż uniemożliwi stawanie na chorej pięcie. Tę przypadłość operuje się wyłącznie w szczególnych wypadkach. Leczenie polega na codziennej gimnastyce stóp jak też noszeniu wkładek odciążających pięty. Fizykoterapia pomoże zlikwidować stan zapalny jak też częściowo ból. Konieczne będzie również pozbycie się nadwagi a także wkładanie butów z obcasami amortyzującymi wstrząsy, mających sztywne zapiętki, szerokie noski oraz odpowiednio wyprofilowaną wkładkę.

Aby ustrzec się kłopotów doradzam nabywać buciki u wypróbowanych fabrykantów (na przykład obuwie clarks). Gros z nich oferuje dodatkowo sprzedaż internetową. Sklep Clarks oferuje swym klientom zarówno obuwie dziecięce, jak również damskie oraz męskie, na każdą porę roku.