Gdy mamy dom, lub mieszkanie dwupoziomowe częścią wystroju wnętrza będą schody. Obowiązkowo powinny być dopasowane do wystroju, do stylu budynku i mieszkania. W minimalistycznym wnętrzu nie można zainstalować mocno zdobionych, ciężkich schodów okrytych dywanem, z ozdobną balustradą. Absolutnie zdominują wnętrze i nawet jeżeli umieścimy w mieszkaniu najbardziej wyszukane sprzęty – i tak uwagę przykuwać będą wyłącznie schody.

Moda na minimalizm

Zanim zdecydujemy się na zamówienie warto zaprosić do mieszkania projektanta schodów. Na pewno doradzi nam i pomoże w wyborze. Ostatnio szczególnie popularne stały się schody (cyklinowanie schodów) dywanowe projekt SD. W minimalistycznych, nowoczesnych wnętrzach prezentują się wręcz fantastycznie. tego typu schody wyglądają jakby były zawieszone w powietrzu, mają niezwykle lekką konstrukcję, a są wytrzymałe podobnie jak zwykłe schody. Do nich dobrze jest dopasować balustradę z hartowanego szkła albo metalową.

Kolejną świetną propozycją dla nowoczesnych mieszkań są schody (zobacz domanski) metalowe projekt SD. W niewielkich mieszkaniach doskonale sprawdzą się spiralne. One również są lekką konstrukcją i nie zdominują niewielkiej przestrzeni.

schody

Autor: Yaffa Phillips
Źródło: http://www.flickr.com

Gdzie szukać projektanta schodów?

Należy poszukać jak najlepszego projektanta schodów. W każdym mieście z pewnością jest ktoś godny uwagi. Możemy naturalnie znaleźć go w internecie wprowadzając w wyszukiwarkę właściwe hasło, choćby „schody Bydgoszcz”. Zanim zdecydujemy się na współpracę, dobrze jest zobaczyć na własne oczy już wykonane projekty, zapytać o opinię poprzednich klientów. Dobry projektant bez wahania odpowie na wszelkie nasze pytania, dokładnie wyceni pracę.

Schody najczęściej wybiera się na długie lata. Wymiana ich jest droga, więc dajmy sobie kilka dni na podjęcie decyzji, pomyślmy czy wygląd naszego mieszkania będziemy chcieli diametralnie zmienić za jakiś czas. Jeżeli tak, warto zamówić schody wyglądające neutralnie, takie które nie przytłaczają wnętrza i będą dopasowane do innego wystroju mieszkania. Powinniśmy także zamówić takie schody, w których da się przy małym nakładzie kosztów wprowadzić niewielkie zmiany. Pomalowanie schodów na inny odcień nie powinno być trudne.
Źródło: http://www.sd.com.pl/inspiracje.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *