Kontuzje u sportowców. Kiedy przejść się do przychodni pulmonologicznej.

Kategorie Bez kategorii
Osoby energiczne, kochające ruch częstokroć wystawione są na kontuzje. Dotyczą one nie tylko profesjonalnie parających się sportem, ale także laików. Osoby o niskiej odporności układu szkieletowego, mięśniowego wystawione są na urazy sportowe.

Urazy sportowe – co robić?Dotkliwe urazy są bardzo przykre i wymagają profesjonalnej porady lekarskiej. Bolesność mięśni bezpośrednio po treningach jest czymś typowym i najlepiej łagodzić go ruchem, czasami należy zrobić sobie krótką przerwę. Po ćwiczeniach wskazane jest wziąć ciepłą kąpiel, która chroni przed pojawieniem się bólu.

Lekarz

Autor: KOMUnews
Źródło: http://www.flickr.com

częstymi kontuzjami są: stłuczenia, skręcenia, zerwanie więzadeł, nadciągnięcia. Jedno z najczęstszych zranień to stłuczenie. Może dojść do niego w czasie wywrotki, dochodzi wówczas do defektu naczyń krwionośnych, a w efekcie do utworzenia się siniaka. Żeby obniżyć ból i zmniejszyć opuchliznę należy przyłożyć na bolące miejsce chłodny okład, który obkurcza naczynia krwionośne. Częste urazy sportowe u siatkarzy, koszykarzy to zwichnięcia polegające na wysunięciu się zakończenia kości poza naturalne ułożenie w stawie. Poważna kontuzja to nadłamanie kości. Udzielając pierwszej pomocy trzeba unieruchomić dwa sąsiadujące ze złamaniem stawy. Ranę ochraniamy jałowym opatrunkiem i dzwonimy po pogotowie.Ograniczeniem do zawodowego uprawiania sportu mogą być choroby układu oddechowego. Poradnia SELF – (psychoterapeuta wrocław) pulmonologiczna to punkt, gdzie można skorzystać z usług pulmonologa. Doktorzy ci zajmują się chorobami powiązanymi z płucami, gardłem, oskrzelami.

Kiedy do poradni pulmonologicznej we Wrocławiu?
Częste choroby układu oddechowego to tuberkuloza, zapalenie oskrzeli, stan zapalny płuc, astma oskrzelowa. By nie dopuścić do rozwoju poważnej choroby, w poradniach przeprowadzane są badania zapobiegawcze które mają na celu początkowe wykrycie choroby. Jednym z nich jest badanie spirometryczne w czasie, którego ocenia się pojemność płuc. Zaleceniem do tego badania jest palenie papierosów, poranny kaszel, szybkie męczenie się przy niedużym wysiłku, bezsenność.
W trosce o swoje zdrowie należałoby dowiedzieć się, gdzie zlokalizowana jest najbliższa poradnia pulmonologiczna i w przypadku dokuczających objawów skorzystać z pomocy pulmonologa, który poleci odpowiednie badania.
Sprawdzone informacje – zadbaj o zdrowie