Jak w prosty sposób odmienić oblicze każdego mieszkania?

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Lato to czas wakacji i wypoczynku ale również dla wielu z nas czas, gdy jesteśmy w stanie wreszcie wziąć się za remont swojego lokum. Planowanie remontu nie jest sprawą prostą, wymaga dużej ilości czasu jak i energii. A już sam moment renowacji naszych czterech kątów wymaga od nas dużego poświęcenia.
Są jednak proste triki żeby szybkim, tanim a zarazem wyjątkowo zaskakującym sposobem nadać naszym czterem kątom nowego, zdumiewająco zmieniającego przestrzeń wyglądu.

szklarnia

Autor: winniepix
Źródło: http://www.flickr.com
Takim sposobem są fototapety czyli wielkoformatowe grafiki, przedstawiające różne motywy, jakie z powodzeniem jesteśmy w stanie nalepiać na ściany naszego mieszkania. Jeśli chodzi o fototapety do łazienki, to dobrze jest pomyśleć o tym żeby motyw na który się zdecydujemy nawiązywał do pozostałej części wystroju- dobre fototapety do łazienki. Tak przygotowana aranżacja na pewno jest w stanie zmienić wygląd niejednej wymagającej remontu łazienki. Wystarczy kilka chwil, trochę wysiłku i gotowe! Częstym motywem jaki jest wybierany przez wiele osób jeśli chodzi o fototapety do łazienki są zdjęcia oceanu czy też roślin. W taki sposób możemy przez chwilę poczuć się jak byśmy byli w totalnie odmiennym miejscu.
Nawiązując do tego o czym wspominaliśmy wcześniej, możemy z powodzeniem stosować takie rozwiązania w każdym miejscu w naszym lokum. Wystarczy zastanowić się i przemyśleć, w którym miejscu konkretna aranżacja będzie spełniała swoje zadanie w najlepszy sposób. Fototapeta do salonu może dla przykładu wizualnie powiększyć przestrzeń nawet niedużych pomieszczeń. Wszystko rzecz jasna opiera się na wyselekcjonowaniu odpowiedniego motywu. Interesującym pomysłem mogą okazać się także nasze własne zbiory zdjęć, ponieważ sporo firm proponuje swoje usługi jeśli chodzi o druk dużego formatu oraz przygotowanie fototapety z wybranej fotografii. Proszę sobie zatem wyobrazić, że fototapeta do salonu będzie naszym zdjęciem, które zostało wykonane w poprzednie wakacje na piaszczystych plażach przepięknej Hiszpanii- na jego stronie. Za każdym razem gdy spojrzymy na taką fototapetę, to przyjdą nam na myśl cudowne momenty beztroski oraz szumu wielkiej wody. Czyż to nie wspaniały pomysł? Oczywiście, że tak! Taka wielkoformatowa fotografia może okazać się również idealnym pomysłem na aranżację pokoju naszego dziecka. Ściana ozdobiona ogromnym zdjęciem ukochanego superbohatera naszej pociechy z całą pewnością przysporzy mu wielką radość. Co istotne, jeżeli chodzi o sposobność wyboru motywów, fotografii i grafik, to są one niemal nieograniczone.

Wszystko zależy od naszego własnego pomysłu oraz fantazji. Gdy po określonym czasie ”przeje” nam się konkretny motyw, to możemy spokojnie zdecydować się na nową fototapetę i nałożyć ją na tą która do tej pory zdobiła jedną ze ścian w naszym przytulnym mieszkaniu. Łatwość we wdrożeniu takiego rozwiązania oraz dostępność jest dużym atutem fototapet.