Jak zachować naturalne piękno młodego ciała?

Kategorie Zdrowa dieta
Każda kobieta wie, że piękno jest dosyć ulotne, a zaniedbywanie własnego ciała bardzo przyspiesza jego zanikanie. Dlatego również właściwie każda kobieta wie, niczym ważna będzie regularna pielęgnacja skóry. W dzisiejszych czasach w sklepach posiadamy do doboru tysiące towarów o pięknych nazwach, jakich marketingowcy gwarantują nas o cudownym działaniu już w ciągu 14 dni i cerze nie do poznania.

Niestety, znacznie więcej pań kupuje kosmetyki nieco w ciemno, ufając opakowaniu i krótkiemu opisowi działania. Jednak, zarówno niczym nie ma żadnej diety cud, zarówno też nie ma żadnego kremu, jaki w 100% przywróci naszej skórze idealny i młody wygląd.
Warto jednak dbać o własne zdrowie w mocniej naturalny sposób, wspierając się lub naturalnymi suplementami.
Od lat przecież wiemy, iż dobrze nasza cera wygląda wtedy, jak jesteśmy wyspane i wypoczęte. Niestety, w obecnych zabieganych czasach nie ciągle jest możliwe spędzić w łóżku 8 godzin na porządnym, relaksującym śnie. Dlatego też w aptekach (i takich stacjonarnych i tych internetowych) możemy kupić suplementy, które wspomagają nasz organizm. Jednym z takich suplementów jest cardiamid z kofeiną, który pomaga w zmniejszeniu uczucia zmęczenia organizmu. Dzięki zawartości kofeiny może zostać wykorzystywany również jako naturalny wspomagacz koncentracji.
kokos

Autor: SingChan
Źródło: http://www.flickr.com/
Kolejnym dość istotnym aspektem jest również zapobieganie nadmiernym obrzękom i stłuczeniom. Jakiejkolwiek z nas zdarzyło się uderzyć z gapiostwa nogą w stół, lub poprzez przypadek przycisnąć sobie palec. Prócz tego, że jest to bolesne, to ten obrzęk oddziałuje także źle na naszą skórę. Toteż należy wszystkie takiego typu uderzenia i obrzęki opatrywać zaraz po zdarzeniu, stosując np. płyn burowa, jaki działa ściągająco i odkażająco. Trzeba jednakże pamiętać, by płynu nie skorzystać na otwarte rany, gdyż potrafi wówczas powodować on niechciane efekty uboczne.
Warto pokochać swoje ciało i nie walczyć z nim, a traktować jako partnera. Dzięki czemu, przełamując pierwszą i najważniejszą barierę psychiczną będziemy mogły utrzymać zdrowy wizerunek przez długie lata. Małe modyfikacje diety i zmiana przyzwyczajeń żywieniowych na nieco zdrowsze na pewno dobrze zrobią naszemu organizmowi, który odwdzięczy się nam z nawiązką. Ciekawą kwestia jest też zmiana przyzwyczajeń dotyczących…

spania! Niezwykle niejednokrotnie śpiąc na brzuchu zdarza się, iż nieco zgnieciona poduszka marszczy skórę naszej twarzy przez całą noc, a rano wyglądamy tak, jakbyśmy odbili sobie na twarzy jakąś mapę. Trzeba unikać takich sytuacji, bowiem często marszczona w ten sposób skóra przyzwyczaja się do nadmiernego rozciągnięcia.