Wykończenie wnętrz: zalety deski dębowej.

Kategorie Bez kategorii
Podłogi z drewna charakteryzuje bogaty rysunek oraz dobra widoczność słojów, co w subtelny sposób zaznacza związek rodzaju wnętrza z naturą. Obecnie na rynku oferowane są deski z różnego rodzaju drewna, ale niezmienne najczęściej stosowanym materiałem jest dąb. Ciepła estetyka tego drzewa nadaje wnętrzom niesamowity klimat.

podłoga dębowa
Deska podłogowa to materiał, jaki można zastosowań w każdym pomieszczeniu – przedpokoju, sypialni, kuchni, jadalni, salonie, pokoju dziecięcym, łazience – . Obecnie popularny styl skandynawski pozwala na wykorzystanie wysokiej jakości surowca, jakim jest deska dębowa – zasięgnij porady na comfortplus.pl. Taka deska jest niezwykle odporna na ścieranie, poddaje się również impregnacji oraz zabiegom pielęgnacyjnym, jak malowanie czy bejcowanie. Obecnie deska dębowa występuje w mieszkaniach w swojej naturalnej formie, aczkolwiek często jest również zabarwiana na biało, przez co jeszcze bardziej współgra ze stylistyką skandynawską oraz może być elementem stylu (zobacz stylowy-mebel.pl) vinted.

Deska podłogowa to inwestycja na lata. Jest niezwykle trwała, można ją poddawać odświeżeniu, a poza tym wygląda pięknie i dodaje uroku całemu wnętrzu. Niektóre modele desek umożliwiają również układanie podłoża w jodełkę bądź formę kwadratów, co dodaje wnętrzu wyjątkowy koloryt. Poza tym, drewno gwarantuje dobrą izolacyjność akustyczną i termiczną. Jeżeli w naszym mieszkaniu zainstalowano docieplanie podłogowe wodne, absolutnie nie jest to przeszkodą, by wykończyć podłoże deską. Deska także świetnie odnajduje się w nowoczesnych wnętrzach. Należy jednak pamiętać, iż w przypadku ogrzewania podłogowego wskazana jest deska 3-warstwowa i odpowiednio cienka, tak by nie hamowała przepływu ciepła. Oczywiście za deskę podłogową trzeba zapłacić więcej niż za imitujące drewno panele, gdyż cena za metr kwadratowy waha się w granicach 100 – 300 zł, ale kiedy wstając z łóżka poczujemy miłe ciepło drewna pod stopami będziemy przekonani, że to był trafny wybór! Deska podłogowa to najwłaściwsze rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie naturalne i wytrzymałe rozwiązania oraz estetykę.