O jakich rodzajach diet warto wspomnieć? Które są warte uwagi?

Kategorie Ciekawostki
Dziś coraz więcej ludzi poddaje się różnym dietom, jakie wpływają na ładną sylwetkę oraz ogólnie bardzo dobre samopoczucie. Jest ich sporo, więc czasami trudno się w nich połapać.

dieta dla endomorfika

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
Niżej widać dwie możliwości, z których skorzystać mogą niektórzy.
Jedną z nich jest dieta redukcyjna dla kobiet. Podstawowe zadanie to obniżenie ilości tkanki tłuszczowej i w rezultacie lepsze uwidocznienie mięśni. Nie najlepsza jest dla pań bardzo otyłych, z tego typu diety najlepiej jak korzystają osoby szczupłe, jakie chcą jeszcze lepiej wyrzeźbić swoje ciało. Tak naprawdę taka dieta redukcyjna polega na jednym najważniejszym mechanizmie, jakim jest trzymanie się dziennego zapotrzebowania na kalorię.
To jest punkt wyjścia, aby opracowywać odpowiedni jadłospis na co dzień. Wyliczenie tego typu zapotrzebowania daje się niektórym ciężkie do wykonania, lecz jak będziemy postępować zgodni ze wskazówkami, to tak naprawdę nie będzie problemu. Inną interesującą opcją jest dieta (zobacz dieta catering) dla endomorfika. Gdy poważnie o niej myślimy to musimy pamiętać, aby jeść mniejsze porcje, a częściej. Dobrze gdy będzie to pięć lub sześć posiłków.
Co istotne, trzeba każdego dnia jeść mniej kalorii niż wymaga zapotrzebowanie. Włączajmy do zestawów ćwiczeń cardio. Posiłek przedtreningowy powinien mieć odpowiednią ilość kalorii, aby zagwarantować właściwy poziom energii przez cały czas trwania treningu-

Szczególnie warto oprzeć się na węglowodanach, najlepiej złożonych z tego typu produktów jak ryż brązowy, kasza albo makaron. Dobre jest także chude mięso z drobiu albo wołowina. Warto o tym pamiętać.