Po przyjściu na świat maluszek ma nie do końca skuteczny system termoregulacji, w związku z tym przez główkę trwoni dużo ciepła. Ażeby ustrzec malucha przed wyziębieniem, należy ją porządnie zabezpieczać, najlepiej stosowną czapką.

Czapka dla noworodka musi być cienka i lekka, uszyta z bawełny, która przepuszcza powietrze.

Nakłaniamy Cię do zajrzenia do następnego artykułu na ten temat – w nim znajdziesz dodatkowe treści. Więc idź do serwisu przychodnia polska dublin i ciesz się tym.

Czapeczka powinna dobrze przylegać do główki, lecz nie może być zanadto ciasna, ażeby nie uciskała główki pociechy i nie zostawiała na jego skórze przykrych odcisków. Może być wykończona ściągaczem, lecz powinien on być delikatny. Fason czapeczki nie ma większego wpływu, lecz trzeba zadbać o to, by zasłaniała czoło i uszy. Czapeczka może być związywana pod szyjką na troczki, chociaż nie jest to niezbędne.

Czapki dla chłopców, kapelusiki, czy chusteczki są potrzebne, a wręcz konieczne w słoneczne dni, przy pełnym słońcu, zwłaszcza w godzinach, kiedy słońce grzeje najbardziej, ma wtedy za obowiązek ochraniać główkę dziecka przed przegrzaniem.
Czapka dla noworodka

Autor: Shermond Schoberg
Źródło: http://www.flickr.com
Podczas werandowania, bądź na spacerze niemowlak powinno mieć okrytą główkę. Im zimniej, tym czapka powinna być cieplejsza i szczelniej otaczać uszy. W cieplejsze jesienne i wiosenne dni noworodkowi i mniejszemu dziecku zakładamy czapkę z bawełny, starsze niemowlę może mieć natomiast kapelusik, chustkę. W chłodne dni nieodzowna jest czapka – czapka dla noworodka.

Najlepiej taka, która przywiera do główki, ale jej nie uciska, ma poboczne osłonki na uszy i jest możliwość ją umocować pod brodą pociechy tak, żeby nie spadła.

Chcesz poznać coś równie ciekawego? Super, ta strona www panele szklane podświetlane z pewnością będzie dla Ciebie użyteczna, gdyż znajdziesz tam wiele podobnych informacji.

Sprawdzają się zarówno czapki pilotki, jak i zwykłe, z polaru, lub grubo tkanej bawełny.