Ładnie wykończona łazienka, to wspaniała ozdoba mieszkania

Kategorie Bez kategorii
Zależnie od upodobań ściany łazienki wykańczamy eleganckimi barwnymi płytkami, wbudowujemy równie estetyczny grzejnik łazienkowy i klimatyzację. Trudno zdefiniować skalę wykańczania łazienek, dużo zależy nie tyle od zaplecza finansowego, co od gustów lokatorów i typu mieszkania.

łazienka

Autor: PRAKTIKER
Źródło: PRAKTIKER
Przeważnie powierzchnia nie stanowi o wykończeniu, ale w domkach jednorodzinnych łazienki są również większe metrażowo w porównaniu do tych w wieżowcach i blokach. W układzie z dzieloną toaletą i łazienką miejsce na tę ostatnią jest ograniczone jeszcze bardziej. Tym trudniej w takiej sytuacji o myślenie w kategoriach wygodnej łazienki. Sprawdź to: nowoczesne wyposażenie łazienek.

Jakiekolwiek wpływy na wykończenie ma metraż łazienki, żadne ograniczenia nie blokują możliwości dbania o estetykę. Łazienka jest często pomieszczeniem niezainwestowanym, zwłaszcza w wiekowym, socjalistycznym budownictwie. Nawet nie chodzi tu o wykończenie kafelków, kranów, czyli o zwykłą estetykę, a o wiek użytkowanych ubikacji, pralek, term. Jeśli sprzęty te bywają w opłakanym stanie i ich wiek sięga trzydziestu kilku lat to raczej trudno oczekiwać na gospodarzu chęci na remont „opakowania” jakim są ściany, krany, prysznice.

Jak urozmaicić łazienkę w domu, którego właściciel ma chęci i możliwości co do remontu? Można zacząć od eleganckiego grzejnika na ręczniki, klimatyzacji zapewniającej odpowiedni napływ chłodnego powietrza. Skromniejszym, ale nie mniej estetycznym ruchem może okazać się kupienie baterii łazienkowej. Już wcześniej z takich wykończeń korzystaliśmy w szaletach ogólnodostępnych, np. w hotelach, muzeach, kawiarniach. Interesujący wpis: w to.

łazienka

Autor: WEG
Źródło: Coram Poland Sp. z o.o.
Zauważmy, że baterie umywalkowe są synonimem łazienki wysokiej klasy. Oglądamy baterie Grohe – myślimy o całokształcie łazienki, z wstawionymi płytkami, wanną i prysznicem, nienaganną czystością itd. Twórcy prześcigają się w projektach baterii do łazienek.

Nie czekaj! Jeśli zaciekawił Cię ten tekst, to wejdź w kolejną stroną. Tam oczekuje na Ciebie ciekawa informacja. Mamy nadzieję, że w ten sposób będziemy mogli rozwiązać wszystkie Twoje wątpliwości.

Na życzenie klienta zapewnią oni baterie prysznicowe, przeznaczone do wypełniania wanny, do umywalki. W gestii zamawiającego leży kształt, ciśnienie strumienia wody (dostępne z prysznicem), kolorystyczne wykończenie. W zależności od miejsca wtrysku wody (prysznic czy umywalka) kluczowy jest sam montaż wysokości i uregulowanie kąta wylewki.