Bieganie czy rower? To pytanie stawia sobie wielu rodaków, a odpowiedź okazuje się banalna – i rower, i bieganie! Jak powszechnie wiadomo, sport dobrze działa na zdrowie człowieka. Do wyboru jest sporo rozmaitych dziedzin, nie trzeba się więc ograniczać do jednego.

Autor: Sport-shop.pl
Jednego dnia może być wycieczka na rowerach w jakieś urokliwe miejsce – nasz kraj zawiera wiele takich zakątków, warto skrupulatnie przejrzeć mapę i nie kierować się popularnością miast wypoczynkowych. Kolejnego dnia warto wybrać silnie usprawniający formę i spalający tłuszcz marszobieg. Jeżeli mieszkasz w mieście, idealnym szlakiem na ten typ sportu jest park.

Jeśli interesuje Cię to zagadnienie, to odsyłam do www (www.introwertus.pl/depresja-poporodowa/), gdyż odnajdziesz tam dużo fascynujących Cię tematów, które są tam omówione.

Mieszkańcy niewielkich miejscowości na pewno bez przeszkód znajdą mniej uczęszczane miejsca, w których można uprawiać sport.

Dużo artykułów prasowych obecnie mówi, że rodacy polubili rowery. To znakomita informacja – kibicujmy, żeby przez tę tendencję zmniejszała się liczba otyłych i chorych na choroby układu krążenia. Warto, żeby zwłaszcza młodzieńcy byli nakłaniani do ruchu.

Młody Polak powinien wiedzieć, że wycieczka rowerowa jest dużo lepsza niż siedzenie przed TV i że na taką wyprawę warto zabrać ze sobą książkę zamiast laptopa.

Rzecz jasna takie aktywności na łonie natury, jak bieg czy jazda rowerem, są idealne dla organizmu, jednak nie warto pomijać wysiłku na siłowni. Jeżeli pragniesz mieć piękne mięśnie, pedałowanie i jogging ci tego w nigdy nie zagwarantują. Zresztą eksperymenty profesjonalnych naukowców udowodniły, że trening na siłowni może skonsumować więcej energii, niż wymagająca wycieczka rowerowa. I w tym momencie znowu ujawnia się naczelna idea naszego artykułu – sporty możesz ze sobą godzić. Uczęszczanie na siłownię 3 razy na tydzień znakomicie będzie się komponować z takimi mniej wymagającymi ćwiczeniami, jak szybki spacer 2 razy na tydzień. Warto mieć chęci oraz wiele determinacji, a wszystko można zrobić!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *